i5 9300H GTX 1050 laptopta oyundayken aniden ekran gitmesi ve donması

• Konuyu başlatan aiei
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 0
  • Görüntüleme 154

aiei

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, kısaca konuya değinecek olursam laptopumda açtığım neredeyse tüm oyunlarda bu sorun mevcut genel olarak en fazla 8-10 dk arası oyuna girebiliyorum aniden ekran gidiyor, sesler kesiliyor, bilgisayar sadece fanları çalıştırıyor fakat hiçbir türlü laptopun klavyesinden bir tuşu aktif edemiyorum. Reset attıktan sonra bilgisayar kendine geliyor fakat gene oyuna girince aynısı oluyor. Etrafımdakilere bu konu hakkında danıştım fakat ne denediysem fayda sağlamadı sorun hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum. Bu sorunla neredeyse çok az karşılaştığım oyunlar Minecraft ve Valorant yok denecek kadar az fakat gene de olmuyor değil bazen YouTube'da takılırken bile olduğu oluyor.

Laptop modeli: HP Pavilion CD0005NT.
Ekran kartı: GTX 1050 3GB.
İşlemci: i5 9300H 2.40 GHz
Ram:16 GB 2666 MHz DDR4
Adaptör:120w
Dahili Grafik:Intel UHD Graphics 630

Son 2 gündür Valorant'tada sıkça bu sorunu yaşamaya başladım genel olarak maç sonlarına ya da maç bittikten hemen sonra oluyor.

Sorunu hallettim hepsi GPU sıcaklığından kaynaklıymış termal macunu yenileyip fanları temizledikten sonra bilgisayar ilk aldığım preformansına ve kapasitesine döndü.Artık bu sorunla karşılaşmıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20240128_220217.jpg
    IMG_20240128_220217.jpg
    169,9 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı