i5 9300H laptop darboğaz

Sorun kesin olarak RAM ise yarın gidip 8gb ekleme yaptırabilirim. Nasıl bi RAM tercihi yapmam lazım? 2666mhz olması yeterli mi. Yoksa aynı marka modeli tercih etmem daha mı sağlıklı olur?

Sorun kesin olarak RAM ise yarın gidip 8 GB ekleme yaptırabilirim. Nasıl bir RAM tercihi yapmam lazım? 2666MHz olması yeterli mi? Yoksa aynı marka modeli tercih etmem daha mı sağlıklı olur?

Sorun kesin olarak RAM evet. Aynı modeli seçmen daha sağlam olur ama bulamazsan farklı markalara yönelebilirsin. Benimkinin bir tanesi Hynix iken Diğeri Nanya ve düzgün çalışıyor. Şans meselesi yine de.

Dediğiniz gibi sorun Ram kaynaklıymış. Yeni Ram alana kadar idare etsin diye sanal bellek oluşturdum ve oyunlar bir nebze olsun rahatladı hala ara sıra droplar oluyor fakat genel olarak 100-110fps arası. Ekran kartım şu fpsleri verebilecekken Ram yüzünden tüm zevkinin mahvolması çok üzücü.
Ben Şuanki laptopda kullanılan Ram'ın ne olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Dediğiniz gibi sorun RAM kaynaklıymış. Yeni RAM alana kadar idare etsin diye sanal bellek oluşturdum ve oyunlar bir nebze olsun rahatladı hala ara sıra droplar oluyor fakat genel olarak 100-110FPS arası. Ekran kartım şu FPS'leri verebilecekken RAM yüzünden tüm zevkinin mahvolması çok üzücü.
Ben Şu anki laptopta kullanılan RAM'ın ne olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Sanal bellek sorunu çözmez, sorunun çözülmesi için RAM'lerinin işlemcini yeterince veri ile besleyebilmesi lazım bunun da tek yolu RAM'lerinin Dual Channel çalışması. CPU-Z programı ile RAM chiplerinin ne olduğunu görebiliyorsun.

Az önce RAM sipariş etmeye karar verdim ve vermeden önce boş slot var mı diye açıp bakayım dedim kasayı. Laptopta 2x4GB RAM var yani şu an zaten çift kanal kullanılıyor. Bu durumda RAM arttırmak sorunuma çözüm getirir mi? Yoksa sorun başka bir şeyden mi kaynaklı

Son düzenleme:
Az önce RAM sipariş etmeye karar verdim ve vermeden önce boş slot var mı diye açıp bakayım dedim kasayı. Laptopta 2x4GB RAM var yani şu an zaten çift kanal kullanılıyor. Bu durumda RAM arttırmak sorunuma çözüm getirir mi? Yoksa sorun başka bir şeyden mi kaynaklı
Hayır ram arttırmak çare getirmez. Ama bu durumda bilgisayarında darboğaz olması için bir sebep göremiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı