RTX2060 ve i5 9300H darboğaz yapar mı?

Yer
Azerbaycan
Daha fazla  
Merhaba dostlarım. Başlıkta gördüğünüz soru benim kafamı çok karıştırdı. İnsanların yarısı evet, yarısı hayır diyiyor. Peki siz ne dersiniz? RTX2060 ve i5 9300H darboğaz yapar mı? Eğer yaparsa aynı paraya GTX1660 Ti ve i7 9750H laptop almayı düşünüyorum.

Şimdiden Teşekkürler :)

Darboğaz yapsa onlarca firma neden yüzlerce model çıkarsın ki? Size bir şey söylemiyorum elbette merakınız normal fakat darboğaz yapar diyen arkadaşlara anlam veremedim.

Bütçeniz nedir?

Ekleme: RTX teknolojisini birkaç oyunda görüyoruz şu an. 1660Ti vs 2060 (RTX Off) kıyaslamasında birbirine yakın sonuçlar çıkıyorsa i7 almak daha avantajlı olur. Oynayacağınız oyunlar da önemli. CS:GO, Valorant, LOL gibi oyunları oynarım diyorsanız RTX almaya gerek yok i7 mantıklı olur.

Merhaba dostlarım. Başlıkta gördüğünüz soru benim kafamı çok karıştırdı. İnsanların yarısı evet, yarısı hayır diyiyor. Peki siz ne dersiniz? RTX2060 ve i5 9300H darboğaz yapar mı? Eğer yaparsa aynı paraya GTX1660 Ti ve i7 9750H laptop almayı düşünüyorum.

Şimdiden Teşekkürler :)
Mobil RTX 2060 modeli masaüstü RTX 2060 kadar güçlü değil. Darboğaz yapmayacaktır.

Bu arada bütçeniz ne kadar bilmiyorum ama R7 4800H ve RTX 2060 bütçenize uyuyorsa onu alın. 9750H modelden bile iyi bir işlemci :D

Darboğaz yapsa onlarca firma neden yüzlerce model çıkarsın ki? Size bir şey söylemiyorum elbette merakınız normal fakat darboğaz yapar diyen arkadaşlara anlam veremedim.
Bütçeniz nedir?
Ben Azerbaycanlıyım. Yani Türkiyede olan laptoplar bizde olmaya bilir (mesela Monster). Fakar MSİ almayı düşünüyorum çünki baya modeli var burda. bütcem (2500 azn yani 10000tl)

Şimdiden teşekkürler :)

Bunu diyenlerin, akıl sağlığından şüphe ediyorum. Neden yapsın? Eğer yaptı diyelim, laptop firması neden böyle bir ürün çıkarsın?

Geri
Yukarı