i5 9300H laptopta Valorant FPS düşüşü

Oyunda minik FPS problemleri oluyor son güncelleme ile. Zaten yukarıda @WithTheRuleOfLaw'da bazı haritalarda FPS'in çok değiştiğini söylemiş. (70-125)

Onun da 40 FPS fark etmiş. Senin de hemen hemen 40 FPS değişmiş.

Etiketlediğim arkadaş Dual Channel RAM kullanımına geçtiği için de FPS'i artmış.

Özetle aslında sisteminizde bence oyunu normal FPS ile kullanıyorsunuz şu an. RAM düzeneğini onun gibi 2x8 yapmanız yarar getirecektir.

Sıcaklıklarla ilgili olan problemi gider mişiz hayırlı olsun. Hatta hafif değerleri arttırıp daha da iyi soğutabiliriz. Buna şimdi değineceğim. Yukarıdan aşağıya sırasıyla offset voltage değerlerini güncelle:

CPU cache: -120
CPU Core: -130
Diğerleri aynı kalsın.

Bu arada acaba oyundaki grafik ayarlarınızı atar mısınız?

NVIDIA Denetim Masası'ndan bir ayarlama yaptınız mı?

Çünkü şu an işlemci tahminimce büyük bir engelden kurtulmuş. Eskisinden iyi olmuş olmalı.

Bu arada sizce yararı oldu mu? Değişimler nasıl?

1626791492512.png

Grafik ayarlarım.
Dediğiniz eklemeleri yaptım.
NVIDIA denetim masasını FPS'im düşük olunca kafam attığı için değiştirmiştim. Ondan sonra 40 FPS görünce sistem geri yüklemeyle bu sabah 10 Temmuz'daki haline geri aldım. Yani şu an varsayılan hali. Yüklendiğinde geldiği ayarlar.

Eki Görüntüle 1113477

Grafik ayarlarım.
Dediğiniz eklemeleri yaptım.
NVIDIA denetim masasını FPS'im düşük olunca kafam attığı için değiştirmiştim. Ondan sonra 40 FPS görünce sistem geri yüklemeyle bu sabah 10 Temmuz'daki haline geri aldım. Yani şu an varsayılan hali. Yüklendiğinde geldiği ayarlar.
Hocam bu ayarlar aşırı yüksek. Zaten oyun optimizasyonu şimdilik pek iyi değil.
Siz 85 FPS gördüyseniz ne mutlu. Tavsiyem biraz grafikleri düşürün. Ben 1050 ile Orta grafiklerde 150 alıyorum. Orta grafiklere dönün bence. Bloom, Bozulmalar ve Atılan Gölgeler ayarlarını ise performans için göz ardı edilebilir çünkü çoğu pek gözle anlaşılan ayarlar değil diye anımsıyorum.

@WithTheRuleOfLaw kendi ayarlarını da bir atar mısın?

Hocam bu ayarlar aşırı yüksek. Zaten oyun optimizasyonu şimdilik pek iyi değil.
Siz 85 FPS gördüyseniz ne mutlu. Tavsiyem biraz grafikleri düşürün. Ben 1050 ile orta grafiklerde 150 alıyorum. Orta grafiklere dönün bence. Bloom, bozulmalar ve atılan gölgeler ayarlarını ise performans için göz ardı edilebilir çünkü çoğu pek gözle anlaşılan ayarlar değil diye anımsıyorum.

@WithTheRuleOfLaw kendi ayarlarını da bir atar mısın?

1050'yi anlamadım hocam. Çözünürlükten mi bahsediyorsunuz?
Eğer grafik ayarlarından bahsediyorsanız ayarları düşüğe aldığımda da FPS'im aynı seviyelerde.
Hatta daha da düşük oluyor.

1050'yi anlamadım hocam. Çözünürlükten mi bahsediyorsunuz?
Eğer grafik ayarlarından bahsediyorsanız ayarları düşüğe aldığımda da FPS'im aynı seviyelerde.
Hatta daha da düşük oluyor.
GTX 1050 ekran kartımdan bahsediyorum. Çözüm düşünüyorum. Yani size şöyle söyleyeyim o işlemcinin şu an bir problemi olmamalı.

ThrottleStop Limits sekmesine Clear tuşuna basarak temizleyin. Ardından oyuna girin. Bakalım orada hangi simgeler çıkacak. Acaba Casper kullanıcısı olan arkadaşımın yaşadığı problem sende de mi var?

GTX 1050 ekran kartımdan bahsediyorum. Çözüm düşünüyorum. Yani size şöyle söyleyeyim o işlemcinin şu an bir problemi olmamalı.

ThrottleStop limits sekmesine clear tuşuna basarak temizleyin. Ardından oyuna girin. Bakalım orada hangi simgeler çıkacak. Acaba Casper kullanıcısı olan arkadaşımın yaşadığı problem sende de mi var?

Spike hücum yeterli midir hocam yoksa derecesiz mi gireyim?
Grafikleri ortaya aldım bloom bozulmalar ve atılan gölgeleri kapadım.

Spike hücum yeterli midir hocam yoksa derecesiz mi gireyim?
Derecesiz girin dilerseniz. Daha uzun süreli testler çok şey açıklıyor. Limits sekmesine Clear çektikten sonra oyuna girin. Çıkınca Limits sekmesinin ekran görüntüsünü tekrar atın.

Sıcaklıktan kaynaklanan herşeyi ortadan kaldırdık ama niye böyle oluyor?

Derecesiz girin dilerseniz. Daha uzun süreli testler çok şey açıklıyor. Limits sekmesine clear çektikten sonra oyuna girin. Çıkınca limits sekmesinin ekran görüntüsünü tekrar atın.

Sıcaklıktan kaynaklanan her şeyi ortadan kaldırdık ama niye böyle oluyor?

Giriyorum hocam. El bitince size limits sekmesini atarım.

Geri
Yukarı