İ5-9300H sistemde sıcaklıklar ve kullanım normal mi?

Yarar ama FPS düşer.
Belki 1,2 FPS düşer.
PC PROCHOT eşiğinde. Tam tersine biraz ileri giderse yapmasa FPS düşecek.

Sisteminiz aslında yeni. Şimdilik bana göee macun yenilemesi vesayre gerekli değil. Undervolt konusunda ve Tuning konusunda oldukça yardımım dokunabilir. Bunun için ThrottleStop yüklemelisiniz. Eğer yapmaya karar verirseniz bu PC ömrü için iyi olacaktır. Hem daha serin olur. Bu sizin yararınıza olur.
Turbo modu nasıl açabilirim?
Onu da ThrottleStop üzerinden açabilirsiniz.

PC PROCHOT eşiğinde. Tam tersine biraz ileri giderse yapmasa FPS düşecek.

Sisteminiz aslında yeni. Şimdilik bana göee macun yenilemesi vesayre gerekli değil. Undervolt konusunda ve Tuning konusunda oldukça yardımım dokunabilir. Bunun için ThrottleStop yüklemelisiniz. Eğer yapmaya karar verirseniz bu PC ömrü için iyi olacaktır. Hem daha serin olur. Bu sizin yararınıza olur.

Onu da ThrottleStop üzerinden açabilirsiniz.
Hocam ThrottleStop üzerinden yapmaya çalıştımda tam beceremedim.

Çok teşekkürler hocam. 45 dakika sonra müsait misiniz? Bunun her hangi bir zararı olmaz değil mi? Parçalara veya garantiye falan. DC varsa ordan da yapabiliriz.
Hayır bir sorun olmaz.

Ancak şu an discorda erişimim yok. Aşamaları dilerseniz buradan yapalım. Ben müsaitim. FIVR sekmesini atmayı unutmayın.

Dosya Ekleri

• C26AA5DC-BBE9-4B28-A7DB-BE8A7E988996.jpeg
    C26AA5DC-BBE9-4B28-A7DB-BE8A7E988996.jpeg
    199,4 KB · Görüntüleme: 26
Çok iyi. Tam erişimimiz var.

Şimdi ilk olarak ekranın orta üst kısmında 5 adet birim var. (CPU Core, CPU Cache vb...)

Değer denemeleri yapacağız.

Oradan ilk CPU Cache'e gelin ve hemen ekranın ortasındaki bölümden "Unlock Adjustable Voltage" tikini işaretleyin, Offset Voltage'in altındaki Range'i 250mV ayarlayın ardından Offset Voltage'i -100 olarak ayarlayın ve sağ alttan Apply'a tıklayın.

Eğer değer uygun değil ise sistem donar yada mavi ekrana atar. Bu durumda Power tuşuna basılı tutun ve sistemi kapatın. Merak etmeyin bir zarar vermez. Sadece bu voltajda çalışamıyorum diyor.

Eğer herhangi bir sorun olmaz ise -110 ve son olarak -125 değerlerini deneyin. -125 değerinde sorun olmaz ise şimdilik öyle kalsın CPU Cache.

-125 yaptıktan sonra en az 15 dakika oyun oynayın. Herhangi bir problem yoksa öyle kalsın. Bu dediklerimi yaptıktan sonra son durumu bildirmek adına FIVR'ın tekrar son görünümünü atın. Garantili olacak şekilde ilerleyelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı