i5 9300H yüksek hızda çalışması normal mi?

İşlemcinin sürekli yüksek frekansta çalışması normal. Kullanım oranı artmadıkça en üst performansında da çalışsa sıcaklığı artmaz. Anlık işlemleri hızlı yapmanızı sağlar, boştayken işlemci çok ısınıyorsa bu yüksek frekansta çalıştığı için değil sistemde bir sorun olduğundan dolayıdır.

H serisi ısınıyor malesef ama bu anormal olduğunu da göstermez yük altında o değerler normal bu işlemcide tabi takılma ve frekans düşüklüğü yaşamıyorsa.
Yok şükür yaşamıyorum. Fakat 2-3 saatlik ağır yük altında fps kayıpları oluyor.
Açılma sırasında
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bunun gibi.
HWINFO64'ü format attıktan sonra tekrardan yüklememişim. Şimdi tekrar yükleyip cevap yazıyorum.

I9 9900k işlemcili laptop kullanıyorum, işlemci sürekli en üst frekansta. Sorun yok.

HWINFO64'ü format attıktan sonra tekrardan yüklememişim. Şimdi tekrar yükleyip cevap yazıyorum.
Cevabınızı dört gözle bekliyorum ben de HP ile iletişime geçince bana da göndermeniz gerekli dedi fakat benim online derslerin olduğu için göndermek istemiyorum.

Dengeli moddaysa pil simgesine tıklayıp daha iyi performansa getirebilirsiniz. Büyük ihtimal en iyi performansta.

Dosya Ekleri

• Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    13,1 KB · Görüntüleme: 19

Hocam denedim. Birkaç kere kapatıp açtım fakat öyle bir ses gelmedi bana.

I9 9900k işlemcili laptop kullanıyorum, işlemci sürekli en üst frekansta. Sorun yok.
Oh. Çok iyi ya sevindim.
Dengeli moddaysa pil simgesine tıklayıp daha iyi performansa getirebilirsiniz. Büyük ihtimal en iyi performansta.
Evet onu farkettim hocam. Mecbur normal kullanımlarda daha iyi performansa çekiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı