i5 9300H sistemde Valorant oynarken GPU kullanımı %30 civarlarından yukarı çıkmıyor

Intel HD Graphics en baştan saçma bir teknoloji ama yapacak bir şey yok. El mahkum. Sen Valorant oynarken hangi GPU kullanılıyor onu da öğren. Sanki tümleşik grafik kartı kullanılıyor gibi yani Intel.

Intel Denetim Masası'ndan GPU etkinliğini gösteren şeyi açtım baktım ama Valorant orada gözüküyordu.

Senin NVIDIA Denetim Masası'ndan oyun açtığında NVIDIA ekran kartını kullanması için ayar yapman lazım. Sorunun bu gibi görünüyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Senin NVIDIA Denetim Masası'ndan oyun açtığında NVIDIA ekran kartını kullanması için ayar yapman lazım. Sorunun bu gibi görünüyor.

Screenshot_29.png

Screenshot_30.png

Windows yönetiyor diyor ama onu yaptım Forza Horizon'u seçtim.

Ama hala aynı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_29.png
    Screenshot_29.png
    53,3 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_30.png
    Screenshot_30.png
    8,5 KB · Görüntüleme: 16
Bende de aksine işlemci %35 GPU %100 oluyor. Grafik ayarları pek fark etmiyor. Her şekilde GPU %96-%100 arası. 150 FPS'e yakın alıyorum. 100 altına düşmüyor.

İ7-7700HQ, GTX 1050. (İkiside Tuning edilmiş durumda.)

Verdiğim Recep Baltaş videosunu izle.
Bende de aksine işlemci %35 GPU %100 oluyor. Grafik ayarları pek fark etmiyor. Her şekilde GPU %96-%100 arası. 150 FPS'e yakın alıyorum. 100 altına düşmüyor.

i7-7700HQ, GTX 1050. (ikisi de Tuning edilmiş durumda.)

Seninki normal olması gereken.

Yeni konular

Geri
Yukarı