i5 9300H Undervolt yapma

ThrottleStop'da söylediğiniz ayarın üstüne undervolt vs. yapmam gerekli olur mu sizce? Performans olarak stok halinden de memnunum bilgisayarın, sadece aşırı ısındığı kanaatindeyim. Sanırsam sadece CPU yu soğutmak bana yeter 😊
Yap bence, beleş ısı düşüşü sonuçta. Stress altında(ve boşta) stabil olduğu, mavi ekran vermediği bir değere getirsen yeterli olur.

Yap bence, beleş ısı düşüşü sonuçta. Stress altında(ve boşta) stabil olduğu, mavi ekran vermediği bir değere getirsen yeterli olur.
Undervoltu da ThrottleStop üzerinden mi yapmalıyım sizce, birde TPL ayarları ile beraber kullanmam bir sorun oluşturmaz sanırsam.

Undervoltu da ThrottleStop üzerinden mi yapmalıyım sizce, birde TPL ayarları ile beraber kullanmam bir sorun oluşturmaz sanırsam.
Evet daha güvenli olur, o TPL ayarlarıyla birlikte kullanmak da hiç sıkıntı olmaz. Undervoltla işin bitince de ThrottleStop'un Windows'la başlamasını ayarlayabilirsin.

Evet daha güvenli olur, o TPL ayarlarıyla birlikte kullanmak da hiç sıkıntı olmaz. Undervoltla işin bitince de ThrottleStop'un Windows'la başlamasını ayarlayabilirsin.
Tamamdır, çok teşekkür ediyorum. Undervolt için sen hangi voltaj ayarlarını kullanıyorsun? Bazı voltaj derecelerinin, örneğin 90 sonrası, güvenli olmadığını yazmış bazıları.

Tamamdır, çok teşekkür ediyorum. Undervolt için sen hangi voltaj ayarlarını kullanıyorsun? Bazı voltaj derecelerinin, örneğin 90 sonrası, güvenli olmadığını yazmış bazıları.
Değerlerin ne olduğunun aşırı bir önemi yok, her işlemcinin undervoltu farklıdır. -50mV gibi bir değerden başla ve adım adım ilerle, mavi ekran gelene veya sistem donana kadar. Bu zaten rehberde yazıyor takip edin.

Değerlerin ne olduğunun aşırı bir önemi yok, her işlemcinin undervoltu farklıdır. -50mV gibi bir değerden başla ve adım adım ilerle, mavi ekran gelene veya sistem donana kadar. Bu zaten rehberde yazıyor takip edin.
Teşekkür ediyorum, burayı takip ederek undervolt işlemine başladım ancak aklıma takılan bir soru var. Bende programın undervolt kısmındaki mV yeri stok olarak 125 geldi. Ancak rehberde 1000 mV işaretlenmiş. Siz nasıl kullanıyorsunuz acaba?
hpZGmU9hV88fvwuToMpVYqwadQ5qcg7KV0jctpfWJaGSkYiTQAb6x7lxBNb6UtHenXlnEo56pJVM7mxhFQ9GVs9HfRVzVSt-0X72KLFnjWA799NGhBG8R2cy025Me8ZEA9tv3vkQ
-iQUgS7yMi3J2f1JnOls6WCHbatGfQtzOqmR7saPnDzS0-OD_wghWsJla4hP-AEmxfey48k_ZTS2MxpPDfbbbxm4M3jYd78vpbz86OkIRoz3lGwBoi-Qnffb4wzky_c56FWORTLX

Teşekkür ediyorum, burayı takip ederek undervolt işlemine başladım ancak aklıma takılan bir soru var. Bende programın undervolt kısmındaki mV yeri stok olarak 125 geldi. Ancak rehberde 1000 mV işaretlenmiş. Siz nasıl kullanıyorsunuz acaba?
O tik ne kadar geri çekebileceğinizi ayarlıyor, bir anlamı yok. O kadar büyük undervolt yapmaycağınız için 125 veya 250 yapın siz.

O tik ne kadar geri çekebileceğinizi ayarlıyor, bir anlamı yok. O kadar büyük undervolt yapmaycağınız için 125 veya 250 yapın siz.
Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum. Undervolt kısmı belki benim için bir işe yaramayacak ancak TBPL ayarları ısıyı bir nebze düşürdü, teşekkürler 🙂
Son bir soru olarak da şunu sormak istiyordum. Bu undervolt işlemini siz ne zamandan beri ve hangi islemcide kullanıyorsunuz acaba? Bazı yerlerde işlemciye zarar verebileceğini gördüm. Teşekkür ederim.
@asdaa undervolt için bazı testler yaptım ve kendime uygun bazı değerleri buldum fakat sana bir soru sormak istiyordum. Throttlestop programında farklı profiller oluşturabiliyoruz. Acaba bilgisayarı günlük kullanımda stok olarak kullanıp sadece oyun oynarken undervolt şekilde kullanmak herhangi bir zarar verecek midir? Hep aynı ayarda kalmak mı daha doğru olur?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı