I5 9300H ve GTX1650 laptopta düşük GPU kullanımı

Barankai

Hectopat
Herkese merhaba,
FurMark GPU stres testlerinde alması gereken değerli düzgün bir şekilde alan GTX1650 Mobile ekran kartım oyunlarda testlerle ve aynı bir başka kullanıcının mobil kartıyla aldığı FPS değerini yakalayamıyor arkadaşlar.
Denediğim birkaç oyundan bahsetmek gerekiyorsa.
CS:GO yüksek ayarlarda 5V5 rekabetçi Dust 2 mapında Max 130FPS 1920x1080 veya 1600x900 fark etmiyor çözünürlük ayarlarını 4.3 yapıp düşük bir çözünürlüğe çekip Low medium karışık ayarlar yaptığım sırada 150-160 FPS belki görüyor belki görmüyor. Genel olarak 120 civarlarında takılıyor ve 100'e düştüğü oluyor. Droplarla birkaç sefer GPU CPU kullanıma baktığımda %85-100 arası CPU kullanırken GPU kullanımını maksimun 30-40 civarlarında belki görüyorum. Belki görmüyorum laptop markam Excalibur G770-9300-8dh0X
8 GB tek kanal 2666MHz RAM.
i5 9300H işlemci.
GTX1650 4 GB ekran kartı.

CS:GO'da GPU kullanımının fazla olmamasi normal zaten, az FPS alma sebebinizde muhtemelen tek kanal RAM'dir. RAM eklediğinizde FPS'iniz çokça artacaktır.

CS:GO'da GPU kullanımının fazla olmamasi normal zaten, az FPS alma sebebinizde muhtemelen tek kanal RAM'dir. RAM eklediğinizde FPS'iniz çokça artacaktır.

Genel konulara baktığımda bu durumu duydum evet bende yine de GPU kullanımı bana az geldi birkaç kişi çift kanal RAM yapınca GPU kullanımınında kendine geldiğini söyledi doğru mudur bilmiyorum ayrıca CS:GO'dan ziyade Rainbow'da yüksek ayarlara çekip 4 GB VRAM'ın 3300-3500 GB gibi bir değerini kullandırarak Rainbow'u oynadığımda da yeterli FPS'i alamıyor gibiydim 60-65 FPS civarı değerleri görüyordu testlerde 110 civarlarında takılıyor.

Biraz da tek kanal RAM'le alakali o tip oyunlarda, eğer gerçekten denemek istiyorsaniz AAA oyunlarda denemeniz daha iyi olur, 35-40 kullanımda gayet normal CS:GO icin.

RDR2 Valhalla, Witcher 3 gibi ağır denebilecek oyunlarda denemeniz lazım, oyun içinde görüntü atarsaniz güzel olur Afterburner'dan bakarak.

RDR2 Valhalla, Witcher 3 gibi ağır denebilecek oyunlarda denemeniz lazım, oyun içinde görüntü atarsaniz güzel olur Afterburner'dan bakarak.

Yükleyip test edip atacağım teşekkür ediyorum.

Herkese teşekkür ederim çift kanala geçiş yaptığım gibi çok büyük bir performans artışı yakaladım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı