i5-9300HF sisteme undervolt nasıl yapılır?

mertcan6789

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Lenovo idepad L340 modelini kullanıyorum. Oyunda işlemci 90 derece ekran kartı ise 80 dereceye kadar çıkıyor ve dolayısıyla performansım düşüyor. Bu cihaza undervolt yapılır mı? Yapılırsa artılarıeksileri nelerdir ve nasıl yapacağım?

Merhaba, Lenovo idepad L340 modelini kullanıyorum. Oyunda işlemci 90 derece ekran kartı ise 80 dereceye kadar çıkıyor ve dolayısıyla performansım düşüyor. Bu cihaza undervolt yapılır mı? Yapılırsa artılarıeksileri nelerdir ve nasıl yapacağım?
-'si yok bu işlemin.

Yapılır. Gün içinde gelir anlatırım. Şu an biraz işlerim var.

90 derecede performans dusmesi normal degil.

90 derecede performans dusmesi normal degil.
GPU Temp limite takılıyor olabilir hocam bir ihtimal.

Bu arada Lenovo gibi üreticiler PROCHOT sınırını 95'te 90'a 87'ye falan da çekiyor. Üretici öyle bir şey koymuş olabilir. Thermal Throttle da söz konusu olabilir yani bu yüzden bana göre.

PROCHOT Offset'i değiştirince bu sınır da değişiyor.
Sonradan istemsem geri gider mi yaptığımız işlemler.
Evet.

GPU Temp limite takılıyor olabilir hocam bir ihtimal.

Bu arada Lenovo gibi üreticiler PROCHOT sınırını 95'te 90'a 87'ye falan da çekiyor. Üretici öyle bir şey koymuş olabilir. Thermal Throttle da söz konusu olabilir yani bu yüzden bana göre.

PROCHOT Offset'i değiştirince bu sınır da değişiyor.

Evet.
Throttlestop zaten halleder o problemi buyuk ihtimalle oyleyse.

GPU temp limite takılıyor olabilir hocam bir ihtimal.

Bu arada Lenovo gibi üreticiler prochot sınırını 95'te 90'a 87'ye falan da çekiyor. Üretici öyle bir şey koymuş olabilir. Thermal throttle da söz konusu olabilir yani bu yüzden bana göre.

Prochot Offset'i değiştirince bu sınır da değişiyor.

Evet.

Şu an müsait misiniz?
ThrottleStop zaten halleder o problemi buyuk ihtimalle oyleyse.

Sorun orada oradan kapatmama rağmen işlemci stabil değil 2.39 GHz çalışması lazım 1 GHz'lerde çalışıyor.

Throttlestop zaten halleder o problemi buyuk ihtimalle oyleyse.
Evet hocam. ThrottleStop'ta Options sekmesinde bu ayar var. Zaten birazdan arkadaş ekran görüntülerini atınca oraya bakacağım.

@mertcan6789 TechPowerUp'un sitesinden ThrottleStop yükleyin. Klasöre çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından ThrottleStop Ana Ekranı, FIVR sekmesi, TPL sekmesinin ekran görüntülerini atın.
Şu an müsait misiniz?

Sorun orada oradan kapatmama rağmen işlemci stabil değil 2.39 GHz çalışması lazım 1 GHz'lerde çalışıyor.
BD PROCHOT şüphesi de eklendi. Hallederiz. Müsait sayılırım yapabiliriz. Yukarıda belirttim yapmanız gereken ilk aşamayı.

Evet hocam. ThrottleStop'ta options sekmesinde bu ayar var. Zaten birazdan arkadaş ekran görüntülerini atınca oraya bakacağım.

@mertcan6789 TechPowerUp'un sitesinden ThrottleStop yükleyin. Klasöre çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından ThrottleStop ana ekranı, fıvr sekmesi, tpl sekmesinin ekran görüntülerini atın.

Bd prochot şüphesi de eklendi. Hallederiz. Müsait sayılırım yapabiliriz. Yukarıda belirttim yapmanız gereken ilk aşamayı.

1643277691775.png

Biraz geç kaldım kusura bakmayın.

1643277754869.png

1643277779246.png

1643277779246.png

1643277804013.png

Dosya Ekleri

• 1643277692742.png
    1643277692742.png
    37,6 KB · Görüntüleme: 26

Yeni konular

Geri