Başarılı Kurulum i5 9400 + MSI Z390-I High Sierra

Ilk defa Hackintosh kurulumu yaptim ve su ana kadar gayet memnunum. Kemal Alkin arkadasimizin hazirlamis oldugu KealOS High Sierra dagitimini kullandim. Anakarttaki yongadan oturu Wi-Fi ve Bluetooth calismiyor. Ethernet direk tanidi. Islemcim 6 core 6 thread olmasina rağmen 3 Core 6 thread olarak gozukuyor ve "About this Mac" kisminda unknown seklinde. Onu da cozdugum zaman sorun kalmayacagina eminim.

Sistem ozelliklerim;
Monitor: ASUS VP228H + DVI kablo
Islemci: Intel i5 9400
Anakart: MSI Z390-I
RAM: XPG spectrix D60G 8 GB 3200 MHz
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1060 (founders Edition)
SSD1: Hi-Level 120 GB SSD
SSD2: James Donkey 512 GB NVMe SSD (manjaro gnome kurulu)
PSU: Thermaltake RGB 600W 80+

Screen Shot 2019-11-06 at 09.05.22.png

Son düzenleyen: Moderatör:
SMBIOS'u Clover Configurator ile config.plist dosyandan değiştirdiğinizde bilinmeyen işlemci demez bence. Örneğin iMac 18,3 gibi. (High Sierra için)

AMD RX veya AMD RX VEGA gibi bir uyumlu karta geçtiğinizde Mojave ve sonrasında görecektir uygun SMBIOS ile o halde :) İyi kullanımlar dilerim.

Anakart BIOS ayarlarında neleri değiştirdiniz acaba, geçen hafta bende kurmayı denedim yükleme ekranına takıldı kaldı. USB 3.0 portundan kurmayı deniyordum acaba onun ile ilgili mi bilmiyorum ama 2 gün içinde tekrar deneyeceğim o yüzden çok sıkıntı çekmeyeyim diye soruyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı