Başarılı Kurulum MSI Z390 MAG Tomahawk | i5 9600K | GTX 1050 Ti | macOS High Sierra 10.13.6

Uzun uğraşlar sonucu kurulumu tamamladım. Her şey tamam ve stabil olarak çalışıyor.

• BIOS sürümünden dolayı kurulum ekranına geçmiyordu, BIOS'u downgrade ederek çözdüm.
  • BIOS Ayarları: Windows 10 Support/Disable
  • Kullanılan ses kartı sürücüsü: VoodooHDA.kext-2.9.0d10
Bileşenler;
  • MSI Z390 MAG Tomahawk
  • Intel i5 9600K
  • MSI NVDIA GeForce GTX 1050 Ti
Ekran Resmi 2019-04-19 07.12.49.png

@blackandyellow Bende yakın çevreme çok sayıda masaüstü için kurulum yaptım. Anakart olarak Gıgabyte ve Asus'tu hatta, bu hatayı her ikisinde de aldım ve BIOS düşürmeden çözüme ulaştım. Hatta bence genel olarak güncel BIOS kullanılması daha iyi olur.
Tabii önemli olan kurulum olması, gerisi pek önemli değil bence😉

@blackandyellow Bende yakın çevreme çok sayıda masaüstü için kurulum yaptım. Anakart olarak Gıgabyte ve Asus'tu hatta, bu hatayı her ikisinde de aldım ve BIOS düşürmeden çözüme ulaştım. Hatta bence genel olarak güncel BIOS kullanılması daha iyi olur.
Tabii önemli olan kurulum olması, gerisi pek önemli değil bence😉
@blackandyellow 'ın dediği gibi ben de ilk başta BIOS mu acaba demiştim. Çünkü hiç huyum değildir yeni sistem kurdum bari BIOS'u da güncelleyeyim dedim. Sonuç olarak downgrade edince kurulum tamamlandı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tebrikler. Bir şey sormak istiyorum İ5 9600K MSI Z390 TOMAHAWK ile birlikte doğrudan çalışıyor mu yoksa BIOS güncellemesi istiyor mu acaba? Bilgilendirirseniz sevinirim, ben de almak istiyorum.
Merhaba bende Z390 Tomahawk ve İ5 9600k aldım belleklerim ise Corsair Vengeance PRO RGB 3000MHZ CL15 modeli. Parçaları sorunsuz olarak gerek kasa içi gerek kasa dışı montajlarını yaptım bir türlü CPU LED sorununu halledemedim aynı bileşenleri kullanan birisi olarak böyle bir sorunla karşılaştınız mı veya bilginiz var mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı