Başarılı Kurulum High Sierra 10.13.6 MSI Z370 Tomahawk - i7 8700 - GTX1060

Kullanılan İmaj: macOS High Sierra 10.13.6 İmajı

Sistem Özellikler:
MSI Z370 Tomahawk​
Intel Core i7 8700​
MSI GTX1060 Gaming X 6GB​

Kurulum imajını olduğu gibi değiştirmeden kullandım herhangi bir sorun çıkmadı.

Sistem kurulduktan sonra herhangi bir boot argümanı girmeye gerek yok.
GTX 1060'ı çalıştırmak için Nvidia Web Driver kurup Clover üzerinden NvidiaWeb işaretlemek yeterli.
macOS High Sierra 10.13.6 Nvidia Web Driver
Üstteki link çalışmadığı için tonymacx86 adresinden en son web driver sürümünü yükleyebilirsiniz.
NVIDIA Drivers | tonymacx86.com
Web Driver yükledikten sonra restart etmeden önce Clover Configurator üzerinden System Parameters kısmındaki NvidiaWeb seçeneğini işaretliyoruz.

Ses kartını çalıştırmak için gerekli kextleri indirip yüklüyoruz.
acidanthera/AppleALC
acidanthera/Lilu
Daha sonra Clover Configurator üzerinden gerekli DSDT yamasını yapmalıyız.​
ACPI penceresine gelip List of Patches kısmından HDAS to HDEF seçerek yamayı listeye ekliyoruz.​
Daha sonra Devices penceresine gelip ResetHDA işaretliyoruz.​
Inject kısmına 1 yazıyoruz.​

SMBIOS olarak da iMac 18,1 seçebiliriz.

Ethernet için kontrol etmedim Asus N10 Nano Wi-Fi adaptörünü kullanıyorum kendi sürücüsü ile çalışmakta.

Artboard.png

Overview kısmında işlemciyi Unknown olarak görse de Geekbench gibi uygulamalarda işlemciyi tanıyor ve sorunsuz çalışıyor

Geekbench sonuçları da şu şekilde.

CPU
Screen Shot 2018-10-01 at 18.09.40.png

COMPUTE
Screen Shot 2018-10-01 at 18.10.52.png

CS GO oynayamayız değil mi bunu kurarsam ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanışlılık derken neyi kastettiğiniz önemli, bir de işletim sistemine ne kadar hakim olduğunuzda önemli bir kıstas. Kendim oldum olası Mac cihazlarda ve macOS işletim sisteminde daha rahat etmişimdir ve çok severek kullanmışımdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanışlılık derken neyi kastettiğiniz önemli, bir de işletim sistemine ne kadar hakim olduğunuzda önemli bir kıstas. Kendim oldum olası Mac cihazlarda ve macOS işletim sisteminde daha rahat etmişimdir ve çok severek kullanmışımdır.
Menüsü olsun başka şeyler olsun hiç kullanışlı gelmiyor. Sanırım yıllardır Windows kullandığım için.

Yeni konular

Geri
Yukarı