i5 9400 Sistem Valorant açar mı?

İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle selamünaleyküm. Benim şu anda i5-9400 4 GB RAM olan bir PC m var. Yakında bu PC'ye AMD Radeon 6870 HD ve 4 GB RAM daha takacağım sizce Valorant oynatır mı?

Bellek 8GB olduğu sürece ve ortalama işlemci / ekran kartı kombinasyonu varsa 1080P en düşükte 60+ FPS alabilirsin. Büyük ihtimal daha yüksek FPS'leri göreceksin.

4 gb ram eklemeseniz bile rahatlıkla yüksek fps lerde oynayabilirsiniz. Arkadaşların bazıları bu kartların isimlerini tam okuyamıyor bence o yüzden böyle yanıtlar veriyorlar. Valorant ve csgo gibi oyunlar işlemci öncelikli oyunlardır.

Ayrıca Valorant ekran kartı değil işlemci isteyen bir oyun. Benim 7 yıllık ekran kartımda bile ekran kartı kullanımı %70in üstüne çıkmıyor.
İlk cümledeki bilgi doğru fakat verdiğiniz örnek onu destekler nitelikte değil. İşlemci oyunu olmasının sebebi, işlemcinin GPU kullanımı oranını arttırması. Bu tür oyunlarda GPU kullanımı genelde yarıdan bile az olur.

Arkadaşlar öncelikle selamünaleyküm. Benim şu anda i5-9400 4 GB RAM olan bir PC m var. Yakında bu PC'ye AMD Radeon 6870 HD ve 4 GB RAM daha takacağım sizce Valorant oynatır mı?
4 GB RAM'le açar ama oynatmaz 8 GB 1600MhZ yap onu hatta çift kanal yap öyle oynarsın orta ayarlarda.
Başlığa göre, evet açar.

Düşük FPS ve drop yüzünden zevk almazsın.
Hocam oynatır ve RAM alırsa drop da yemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı