i5 9400F 1650 Super sistem oyunlarda FPS düşüşü

Harez0

Centipat
Sistemim aşağıdaki belirtildiği gibidir benim asıl sorunum bu sistemde bazı oyunlarda (RDR2 Online - Days Gone) FPS düşmesi sıkıntısı çekiyorum bu sıkıntıyı çözmek için de RAM almaya karar verdim ama hangi RAM'i alacağımı karar veremedim ilgilenirseniz sevinirim (FPS düşmesi farklı bir donanım eksikliğinden kaynaklıysa söylerseniz sevinirim)

Seagate Barracuda 3.5" 1TB SATA 3.0 64MB cache 7200RPM hard disk.
Intel Core i5 9400F socket 1151 9.nesil 2.9GHz 9MB önbellek 14 nm işlemci.
MSI B365M PRO-VH Intel B365 soket 1151 DDR4 2666 M.2 anakart.
ASUS GeForce TUF GTX 1650 Super Gaming 4 GB GDDR6 128bit DX12 NVIDIA ekran kartı.
Crucial 8 GB Ballistix DDR4 3000MHz CL15 PC RAM.

Corsair Vengeance LPX 8GB 3000MHz
Linktekini alsam performans kaybı yaşar mıyım?
Yaşadığım FPS düşmesi sorununun videoya çektiğim bir kısmı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı forumlarda SSD al SSD RAM'dan dana önemli FPS dropun düzelir dediler ne yapacağımı bilemedim siz RAM diyorsunuz rammi SSD mi?
8 GB Ram varsa günümüz oyunları için Ram eklemek daha mantıklı. Hem Ram artışı hem de çift kanal olması performansa epey etki ediyor. Eğer HDD sorunlu veya sağlık değeri düşük değilse o kadar etki etmez. SSD ile yükleme ekranları vs hızlanır ancak genel olarak beklediğiniz FPS artışını alamazsınız.

Çift kanal doğrudan fps düşüklüğüne etki eder. Ssd ye geçmeniz performans artışı sağlamayacaktır. Yukarıda arkadaş da almanız gereken ram modelini atmış zaten. Böyle bir sistemde tek kanal 8gb ram yetersiz.

Kağıt üzerinde çift kanal çalışmaması için bir problem yok lakin, aynı marka model ramler bile uyumsuzluk çıkartabiliyor. Aynı marka aynı modelde ram alırsanız daha sağlıklı olacaktır. Bir problem yaşayıp kanser olmaktansa 3-5 verip sıkıntısız kullanabilirsiniz diye düşünüyorum hocam :)

Kağıt üzerinde çift kanal çalışmaması için bir problem yok lakin, aynı marka model ramler bile uyumsuzluk çıkartabiliyor. Aynı marka aynı modelde ram alırsanız daha sağlıklı olacaktır. Bir problem yaşayıp kanser olmaktansa 3-5 verip sıkıntısız kullanabilirsiniz diye düşünüyorum hocam :)
teşekkür ediyorum ilginiz için ii günler dilerim

Yeni konular

Geri
Yukarı