i5 9400F 1650S sistem iyi mi?

Bütçe
KASA İÇİN 6800 TL
Eğer İtopya mağazasına gidebilirsen Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası | ITOPYA bunu alabilirsin.
@EgeN7 Hem ısınma sorunu olmaz hem de daha iyi performans verir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada evet Ryzen 5 3600 ile ilgili ısınma sorunları mevcut çünkü stok soğutucu yetmeyebiliyor bazen. Ama bu durum BIOS'tan çözülebiliyor bir iki ayarla. Voltajı kısıyoruz, gerekirse elle overclock yapıyoruz. Zaten AMD işlemciler hem oyun hem de render + günlük işler için öneriliyor. Bu sebeple arkadaşın kullanım amacı sadece oyunsa önerdiğin Intel sistem bence güzel.

HyperX Fury SSD güzel ama WD Blue da düşünülebilir, 40 TL fark oluyor. Diğer parçalar bence iyi, ama Intel'in anakart tarafını hiç bilmiyorum. Seçtiysen güzeldir.

Bu arada evet Ryzen 5 3600 ile ilgili ısınma sorunları mevcut çünkü stok soğutucu yetmeyebiliyor bazen. Ama bu durum BIOS'tan çözülebiliyor bir iki ayarla. Voltajı kısıyoruz, gerekirse elle overclock yapıyoruz. Zaten AMD işlemciler hem oyun hem de render + günlük işler için öneriliyor. Bu sebeple arkadaşın kullanım amacı sadece oyunsa önerdiğin Intel sistem bence güzel.

HyperX Fury SSD güzel ama WD Blue da düşünülebilir, 40 TL fark oluyor. Diğer parçalar bence iyi, ama Intel'in anakart tarafını hiç bilmiyorum. Seçtiysen güzeldir.
Ben birkaç parçayı dışarıdan alsam mesela önerdiği işlemciyi aldım diyelim ekran kartınıda dışarıdan aldım diyelim geri kalan parçaları vatandan alsam toplarlar mı benim için?

Ben birkaç parçayı dışarıdan alsam mesela önerdiği işlemciyi aldım diyelim ekran kartını da dışarıdan aldım diyelim geri kalan parçaları Vatan'dan alsam toplarlar mı benim için?

Hocam yok sanmıyorum. Öyle bir şey yapmıyorlardı. İtopya'dan arkadaşın attığı sistemi alabilirsiniz güzel duruyor. Fiyatı da iyi.

Özellikle kullanım amacınız sadece oyunsa bu sistem iyi.

İtopya'nın internet sitesi üzerinden sipariş ederken mağazada teslim al diye bir seçenek vardı sanırım emin değilim. Böyle bir seçenek yoksa mağazaya direk gidip bu sistemi toplar mısınız diyebilirsiniz.

İşlemci --> Intel Core i5 9400F Socket 1151 9. Nesil 2.9GHz 9MB Önbellek 14nm İşlemci fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Anakart --> ASUS PRIME B365M-K Intel B365 Soket 8.-9. Nesil 1151 DDR4 2666MHz M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Bellek --> Kingston 8GB HyperX Fury Black DDR4 3200MHz CL16 1.35V PC Ram - Vatan Bilgisayar
Ekran kartı --> MSI GeForce GTX1650 SUPER GAMING X 4GB GDDR6 128Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Hard disk --> WD 3,5
SSD --> WD 240GB Green SATA 3.0 (545MB Okuma / 430MB Yazma) 3D-NAND SSD Disk fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Kasa --> XIGMATEK SIROCON III X-POWER 600W 80 PLUS RAINBOW FAN TEMPER CAMLI GAMING KASA - Vatan Bilgisayar
Soğutma --> XIGMATEK WINDPOWER 1264 INTEL/AMD 1x120mm AT120 RAINBOW PWM FAN İŞLEMCİ SOĞUTUCU fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
PSU --> XIGMATEK X-CALIBRE SERİSİ 600W 80PLUS GÜÇ KAYNAĞI fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Kasa toplam fiyat = 6.753TL her geçen gün fiyatı artıyor.

Arkadaşlar sizce sistem iyi midir? 6800-6900 bütçem var daha iyisi yapılabilir mi? Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar 3-4 gündür düşünmekten kafayı sıyırcam.

Bu paraya ekstra olarak şu monitörü almaya düşünüyorum.

Aynı sistemi Temmuz'un başında 4300'e topladım ekran kartı Gigabyte markaydı o kadar.

mutlaka bunu aldırmaya calısaam. teşekkür ediyorum.
İtopya'nın internet sitesi üzerinden sipariş ederken mağazada teslim al diye bir seçenek vardı sanırım emin değilim. Böyle bir seçenek yoksa mağazaya direk gidip bu sistemi toplar mısınız diyebilirsiniz.
Hocam burda mesela soğutucu harddisk felan takmadan oluyorsa bu Vatan pc toplama sisteminde neden bize dayatıyor harddisk ve sogutucu olayını

EDİT

Hocam burada mesela soğutucu harddisk falan takmadan oluyorsa bu Vatan pc toplama sisteminde neden bize dayatıyor harddisk ve soğutucu olayını?

Soğutucu derken işlemci soğutucusunu kast ediyorsan Vatan'daki hazır sistemlerde olmuyor ki zaten genelde? Ayrıca hard disk de aynı şekilde olmuyor. Hep SSD koyuyorlar artık. Başka bir sistemde mi görmüştün acaba.

Geri
Yukarı