i5 9400F GTX 1050 Ti oyunlarda FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

okanyillmaz

Hectopat
Daha fazla  
RAM
ddr 4 8+8 ram
Ekran kartı
Asus ROG 1050 Tİ
Anakart
Asus H310M pro vdh plus
İşlemci
i5 9400 f
Bilgisayar:
  • i5 9400F.
  • 1050 Ti.
  • 16 RAM.
  • SSD ve HDD takılı.
Anakart H310M Pro.
Bu bilgisayarda GoW bile rahat oynadım ama son 1 haftadır aşırı takılmalar yaşıyorum. Takılma yaşadığım oyunlar FIFA 22, Valorant ve CS:GO. CS:GO neredeyse botlarla bile oynayamıyorum. Valorant ise bilgisayarı en en alt seviye performansa ayarlayınca anca bu ölçekte oynanabiliyor ama artık kasmalar bunda bile problem yaşatmaya başladı. Acaba mining virüsü mü bulaştı dedim ama process malwarebyts ile bakındım ettim herhangi bir şey yok. Valorant'ta sadece tdm giriyorum insanların oyunu mahvolmasın diye ama mesela oyunu başlat diyorum ama oyun bitene kadar açılmıyor. Ama hikayeli oyunları oynamakta problem yaşamıyorum çok rahat Days Gone oynuyorum şu aralar. FIFA 22 de oyunu açtıktan 15 dk sonra kendine gelmeye başlıyor ama daha önce bunlar yoktu. GoW'u kısa süre önce bitirmiştim. Format atmak istemiyorum ama tahmin ediyorum tek çözüm bu. Ama bu olayı yaşayan varsa bilgilendirirse sevinirim. Ayrınca en son format Antalya 30 TL'ye yapmıştım. Şimdi ne kadar olmuştur tahminen bilen varsa yazabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun aynı şekilde olmasa da mirage haritasında anlamsız şekilde 400 FPS'lerden 30'lara düştüğüm olmuştu çok can sıkıcı bir durum, durumu DDU ile driverları kaldırıp tekrar güncelleyince geçmişti.

Kardeşim aynı canavarın Online oyunlara kızgınlığı mı var nefret mi ediyor. GoW da bir şey yapmayan canavar düşük ayar Valorant'ta neden somurtsun.

GoW demek ki az tüketiyor olabilir :D

Geri
Yukarı