i5 9400F işlemci çok ısınıyor

yusuf efe ok

Decapat
İşlemcim çok ısınıyor ve bu yüzden oyun ortasında PC kendini yeniden başlatıyor. Sıvı soğutucu alsam sistemime faydası olur mu ve tekrar yeniden başlatma yaşar mıyım? Bu arada ekran kartım RTX 2070 olmasına rağmen i5 9400 F kullanıyorum, bunun da bir etkisi var mıdır?

İşlemcim çok ısınıyor ve bu yüzden oyun ortasında PC kendini yeniden başlatıyor. Sıvı soğutucu alsam sistemime faydası olur mu ve tekrar yeniden başlatma yaşar mıyım? Bu arada ekran kartım RTX 2070 olmasına rağmen i5 9400 F kullanıyorum, bunun da bir etkisi var mıdır?
Sıvı soğutma stok fana göre 15-20 dereceye yakın düşüş gösterir.

Termal macun yneilenebilir ya da undervolt yapılabilir undervolt ve termal macun işe yarmaz ise sıvı soğutma düşünülebilir.

Kaç derece onu da söylerseniz daha iyi olur. Ona göre belki normaldir sıcaklık, belki başka bir sorun vardır?

Yeni konular

Geri
Yukarı