Çözüldü i5 9400F işlemci görev yöneticisinde 4 çekirdek görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kertenkele33

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar işlemci konusunda pek iyi değilim. Elimde bu işlemci var. Özelliklerine baktığımda 6 çekirdekli diyor fakat Görev Yöneticisi veya aygıt yöneticisinden baktığımda ise 4 çekirdek gözüküyor. Sizce normal mi? Bir de 4,10 GHz Turbo özelliği varmış. Nasıl yükseltebiliyoruz pek fikrim yok saygılar.

Çözüm
mesela burada 4 adet var. ms config 4 çekirdek vardı hepsini yaptım. neden 6 gözükmüyor orada?
Msconfig'de İşlemci sayısı tikini kaldırın. Sisteminizi yeniden başlatın. Sorun düzelecektir diye düşünüyorum.

Hatta Msconfig'de yaptığınız başka değişiklikler varsa hepsini geri alın.
Arkadaşlar işlemci konusunda pek iyi değilim. Elimde bu işlemci var. Özelliklerine baktığımda 6 çekirdekli diyor fakat Görev Yöneticisi veya aygıt yöneticisinden baktığımda ise 4 çekirdek gözüküyor. Sizce normal mi? Bir de 4,10 GHz Turbo özelliği varmış. Nasıl yükseltebiliyoruz pek fikrim yok saygılar.
İçimden bir ses Msconfig'de ayarlama yapıldığını söylüyor ama hadi hayırlısı.

Bize Görev Yöneticisini atar mısınız?

mesela burada 4 adet var. ms config 4 çekirdek vardı hepsini yaptım. neden 6 gözükmüyor orada? mesela aygıt yöneticisinde 6 gözüküyor ama bazı yerlerde 4e kadar var. neden böyle saygılar arkadaşlar.

Dosya Ekleri

• 2.PNG
    2.PNG
    76,3 KB · Görüntüleme: 79
  • 2.PNG
    2.PNG
    5,4 KB · Görüntüleme: 65
  • 3.PNG
    3.PNG
    6,9 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleme:
mesela burada 4 adet var. ms config 4 çekirdek vardı hepsini yaptım. neden 6 gözükmüyor orada?
Msconfig'de İşlemci sayısı tikini kaldırın. Sisteminizi yeniden başlatın. Sorun düzelecektir diye düşünüyorum.

Çözüm

Gerçekten harikasın! Dediğini yaptım. çekirdek sayım ve hızı arttı. bir önceki işlemci ayarında kalmış çok teşekkürler. Çözüldü!

Dosya Ekleri

• Ekran 11111111.PNG
    Ekran 11111111.PNG
    86,9 KB · Görüntüleme: 81
Gerçekten harikasın! Dediğini yaptım. çekirdek sayım ve hızı arttı. bir önceki işlemci ayarında kalmış çok teşekkürler. Çözüldü!
Bu arada 12GB RAM Flex Channel kullanımına dolayısıyla Droplara sebep olabilir. Sistem tam verimini vermiyor olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı