i5 9400F RTX 2060 Oyunlarda Takılma problemi

Konuyu tekrardan okudum da, genel bir takılma sorunun varmış. Ben bunun kullandığın diskten kaynaklandığını düşünüyorum hocam.

Çünkü daha önce başıma gelen bir olay. Büyük ihtimalle diskten kaynaklanan bir sorun.

Cyristaldismarkta disk sağlığı iyi gözüküyor. Ancak şunu da eklemeliyim bu problem sistemi aldığım zamandan beri var ancak yalnızca oyunlardaki basit animasyonlarda vardı bende normal karşılamıştım. Yakın zamanda Norton kurdum güvenlik için. Doğal olarak arttı.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    11,9 KB · Görüntüleme: 22
Bir sistemimde ADATA SSD kullanıyordum, sanırsam kronik sorunlu olduğundan dolayı arada takılmalar yapıyordu, değiştirince çözülmüştü sorun. Disk sağlığı da yerli yerindeydi bu arada. Ondan dedim.

Elinizde başka disk var mı hocam? HDD olur veya başka SSD olur fark etmez. Ondan biraz bölüm ayırıp Windows kurmanız olacaktır tavsiyem. O şekilde anlaşılabilir sorun.

Elinizde başka disk var mı hocam? HDD olur veya başka SSD olur fark etmez. Ondan biraz bölüm ayırıp Windows kurmanız olacaktır tavsiyem. O şekilde anlaşılabilir sorun.

Yok maalesef ancak bir de cyristaldismarkın eski sürümü üzerinden SSD'ye test yapacağım oradan anlayabilirim umarım.
Cyrstaldiskmark sonuçlarım bu şekilde üst ikisi iyi ancak alttaki ikisi kötü normal midir? Bu arada tekrar belirteyim okuma 560 MB yazma 530 MB.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    12,2 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Değerler normal gözüküyor fakat bu benim yaşadığım senaryo gibi hocam. SSD gayet normal durumda olup takılmalar oluyordu. Format at diyeceğim de gereksiz bir işlem olacağını düşünüyorum. Elinizde farklı bir disk olsaydı çok iyi olurdu aslında...

Değerler normal gözüküyor fakat bu benim yaşadığım senaryo gibi hocam. SSD gayet normal durumda olup takılmalar oluyordu. Format at diyeceğim de gereksiz bir işlem olacağını düşünüyorum. Elinizde farklı bir disk olsaydı çok iyi olurdu aslında...

Peki diskteki bu problem uzun vadede diğer bileşenlere zarar verir mi? Siz ne kadar bu şekilde kullandınız ve diğer bilesenlerde problem oldu mu?

Geri
Yukarı