i5 9400F - RTX 2060 sistem Chrome ve Adobe'de kasıyor

ugurcaneraslan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımda ara ara donmalar ve kasmalar yaşıyorum özellikle Chrome ve Adobe programlarında. Sistemime sonradan RTX 2060 12 GB ekran kartı aldım.
İşlemcim ise i5 9400F 2.90GHz RAM'lerim de 2x8 16 GB sizce sorun nerede? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

bilemiyorum ama bir sistem hatası veya ram hatası gibi bir şey olabilir
eğer ki windows 10'u sonradan yüklediysen böyle hatalar bir tık daha olası olabilir
çözüm olarak windows sorun giderme programını çalıştırma veya format atmayı deneyebilirsin

Adobe çok RAM kullanabilir, Chrome da aynı şekilde.
Çünkü bir sürü site açıyor.
Ama 16 GB RAM'de ve böyle bir sistemde böyle bir şey olması garip ama benim ön yargılarıma bakarsak işletim sisteminin arka planda hatalar vermesini öngörüyorum.

bilemiyorum ama bir sistem hatası veya ram hatası gibi bir şey olabilir
eğer ki windows 10'u sonradan yüklediysen böyle hatalar bir tık daha olası olabilir
çözüm olarak windows sorun giderme programını çalıştırma veya format atmayı deneyebilirsin

Adobe çok RAM kullanabilir, Chrome da aynı şekilde.
Çünkü bir sürü site açıyor.
Ama 16 GB RAM'de ve böyle bir sistemde böyle bir şey olması garip ama benim ön yargılarıma bakarsak işletim sisteminin arka planda hatalar vermesini öngörüyorum.
birkaç gün önce arkadaşlarım ile bu konuyu konuşurken aslında anakartımın o kadar iyi olmadığını ve bu yüzden ramleride tam performanslı olarak kullanamadığımı öğrendim bununla alakalı birşey olabilir mi? Anakartım H310M PRO-VD PLUS ramlerimde cmd den baktığımda 2667mhz veriyor şuanda

Dosya Ekleri

• ssd.png
    ssd.png
    17,6 KB · Görüntüleme: 12

Geri
Yukarı