i5 9400F sıcaklık değerleri normal mi?

hocam oyun içerisinde 100de 100 olmuyor zaten yanlış anlattım sanırım, stres testinde 100de 100 yaptığımda o sıaklıkları alıyorum yoksagta da 67 derece işlemci max ama yüzde 30 falan kullanılıyor
O zaman normal. Intel stok soğutucusu AMD'ye kıyasla kötü.
Ben 100 derece normal bir sıcaklık demiyorum Intel'in sitesinde yazan veriye göre işlemci en yüksek 100 derece sıcaklığa izin veriyor. 100 derece tabi ki normal değil.
100 dereceye kadar sorun yaşamazsın gibi söylemişsin de o yüzden cevap verdim.

Arka ve üst panelde bulunan fanları ezgoz fanı yapmanı öneririm içeriye önden 3 fan hava versin. Yoksa üstteki fanlar da içeriye verdiğinde fizik kurallarına aykırı davranmış olursun. Isınan hava yükselir ama sen yukarıdan baskı yapıp içeriye hapsediyorsun.

Egzoz fanlari kesinlikle düzenlemelisiniz, 3 disari 2 iceri olacak sekilde. Sicak havanin seri bir sekilde tahliye edilmesi daha önemli. Yalniz bunun fazla bir getirisi olacagini sahsen sanmiyorum.

Forumda acilan benzer konulara bakacak olursak, daha önce de söyledigim gibi gayet normal bir durum.

Intel'in stok sogutuculari bes para etmez. Üstüne bir de Turbo Boost özelligini kullaniyorsaniz daha da beter isiniyor.

Abicim stres testin amacı o zaten maks kaç derece olacağını görmek ki benim bir arkadaşım var OC yapıp 95 derecede kullanıyor ve hala bir sorunu olmadı.

Geri
Yukarı