i5 9400F sistem birden donuyor ve kilitleniyor

Eren Emlik

Decapat
Yaklaşık 3 gün önce kasanın ön fan egzoz fanı ve ekran kartının fanını yumuşak uçlu fırça ve fön makinesı yardımıyla temizledim. 2 gündür bilgisayar birden donuyor ve hiçbir şey yapamıyorum fakat arkada Discord veya Opera'dan dinlediğim şeylerin sesi geliyor benim sesim gitmiyor. Mecburen tuşa basıp kapatmam gerekiyor ekran kartı işlemci ısı kullanım değerleri normal. Bazen bilgisayarı açtıktan 2 3 dakika sonra boştayken bile kilitleniyor.
Sistem özellikleri.
1660S.
i5 9400F.
8 GB 2666MHz RAM.
480GB SSD.
500GB HDD.
Dip not: HD Tune Pro ile test yaptım hem SSD hem HDD sağlıklı %100 çıkıyor testte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 3 gün önce kasanın ön fan egzoz fanı ve ekran kartının fanını yumuşak uçlu fırça ve fön makinesı yardımıyla temizledim. 2 gündür bilgisayar birden donuyor ve hiçbir şey yapamıyorum fakat arkada Discord veya Opera'dan dinlediğim şeylerin sesi geliyor benim sesim gitmiyor. Mecburen tuşa basıp kapatmam gerekiyor ekran kartı işlemci ısı kullanım değerleri normal. Bazen bilgisayarı açtıktan 2 3 dakika sonra boştayken bile kilitleniyor.
Sistem özellikleri.
1660S.
i5 9400F.
8 GB 2666MHz RAM.
480GB SSD.
500GB HDD.
Dip not: HD Tune Pro ile test yaptım hem SSD hem HDD sağlıklı %100 çıkıyor testte.
Fön Makinesi... Elektronik katili. Eriyen herhangi bir parça var mı diye dikkatlice inceleyin derim ya da fön makinesinden ötürü zarar görmüş olabilecek yerleri bi inceleyin isterseniz. Bir akrabam da klavyesini fön makinesiyle kuruturken eritmişti ordan aklıma geldi... :(

Son düzenleme:
Temizlikten önce bu durum olmuyordu değil mi?

Hayır ama bazen oyunlarda darboğazdan kaynaklı droplar yiyordum
Fön makinesi... Elektronik katili. Eriyen herhangi bir parça var mı diye dikkatlice inceleyin derim ya da fön makinesinden ötürü zarar görmüş olabilecek yerleri bir inceleyin isterseniz. Bir akrabam da klavyesini fön makinesiyle kuruturken eritmişti oradan aklıma geldi... :(

Sıcak hava değil soğuk moduyla temizledim ve daha önce 10 defa yaptım aynı temizliği bir şey olmadı.

Geri
Yukarı