i5 9400F sistem birden donuyor ve monitörde no signal yazısı çıkıyor

TheRealSnipez

Centipat
Daha fazla  
RAM
8x2 Ballistix
SSD veya HDD modeli
HDD 1TB WD BLUE / SSD 500 GB Crucial
Ekran kartı
MSİ 1660 Tİ OC 6GB
Anakart
MSİ H310M PRO
İşlemci
Intel i5 9400F
Merhaba öncelikle. Bilgisayarım bu aralar durduk yere ilk önce donup sonra HDMI no signal verip görüntü gidiyor aç kapa yapmadan da asla düzelmiyor. Bunu nasıl çözebilirim? Mavi ekran falan da vermiyor direk gidiyor aç kapa yapmadan da asla gelmiyor her şeyi denedim. Bilen yardımcı olursa sevinirim.

Kasada ekran kartının arkasından çıkan ve monitöre giden kabloyu iyice güç uygulayarak içine sokabilirsin bende de oluyordu nedeni tam sokamamamdan kaynaklıymış.

Psu'dan kaynaklanıyor gibi görünüyor. Psu'ınızın modeli nedir?

Merhaba öncelikle. Bilgisayarım bu aralar durduk yere ilk önce donup sonra HDMI no signal verip görüntü gidiyor aç kapa yapmadan da asla düzelmiyor. Bunu nasıl çözebilirim? Mavi ekran falan da vermiyor direk gidiyor aç kapa yapmadan da asla gelmiyor her şeyi denedim. Bilen yardımcı olursa sevinirim.

Farklı bir güç kaynağıyla denediniz mi?
DisplayPort kablo kullanılıyorsa kablonun Monitorun ve GPU'nun yuvasına tam oturması gerekiyor.

PSU Everest'in kendi PSU'su kasayla beraber almıştım, keşke param azıcık daha olsaymış da almasaymışım.
Hocam kaç watt? 400w falan beslemez bu sistemi. Allah korusun elektirik gider gelir dalgalanır falan parçalarınız zarar görür. Psu'ı değiştirmeniz şart.

Geri
Yukarı