Çözüldü i5 9400F sistem mavi ekran hatası

• Konuyu başlatan emo7
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 450
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

emo7

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar,
Arkadaşlar mavi ekran sıkıntım var yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sistemim:

i5 9400F.
H310M.
RX 580.
Apacer 2x8GB 2400MHz.
240GB SSD.
1TB 7200RPM HDD.
600W PSU.

Şimdiden teşekkürler.
Son aylarda aldığım tüm dump dosyaları bunlar.

Çözüm
Hocam, hepsini incelemek biraz zaman olacak. Ama bakmaya başlıyorum.
Huh, hadi başlıyoruz bakalım. Vanguard kaldır. PRIME H310M-K R2.0|Anakart|ASUS Türkiye ses, yonga seti, ağ, USB port vb şeyleri buradan güncelle. Memtest86 ile Bozuk RAM Testi - Technopat Memtest yap. Virüs taraması yap. XMP kapat. Rehber: Eksik ve bozuk SYS dosyalarını onarmak uygula. HDD ve SSD'nin health sekmesini paylaş. DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi DDU ile sürücülerini kaldırıp WHQL bir sürüm kur sıfırdan. CPU-Z ve MSI Afterburner kaldır.
Hocam, hepsini incelemek biraz zaman olacak. Ama bakmaya başlıyorum.
Huh, hadi başlıyoruz bakalım. Vanguard kaldır. PRIME H310M-K R2.0|Anakart|ASUS Türkiye ses, yonga seti, ağ, USB port vb şeyleri buradan güncelle. Memtest86 ile Bozuk RAM Testi - Technopat Memtest yap. Virüs taraması yap. XMP kapat. Rehber: Eksik ve bozuk SYS dosyalarını onarmak uygula. HDD ve SSD'nin health sekmesini paylaş. DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi DDU ile sürücülerini kaldırıp WHQL bir sürüm kur sıfırdan. CPU-Z ve MSI Afterburner kaldır.

Son düzenleme:
Çözüm
Hocam, teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.
Öncelikle ben sorunun donanımsal olduğunu düşünüyorum çünkü birkaç ay öncesinde format atmıştım ve hiçbir şey değişmemişti.
Ses, yonga seti ve ağ bunları attığınız siteden güncelleyeceğim.
Memtest'i de bu akşam yapmayı düşünüyorum onun dışında dediğiniz şeylerin sonuçlarını.
Atacağım ancak sorum olacak HDD ve SSD'nin health sekmesini nasıl paylaşacağım, Vanguard ve MSI Afterburner'ı kaldırmam gerekirmi çünkü ikisini de kullanıyorum, RAM'lerimin MHz'i düşük.
Bu yüzden XMP kullanıyordum bir de XMP overclocka giriyor mu? Son olarak DDU ile sadece ekran kartı sürücüsünü kaldırıp AMD'nin sitesinden en baştan mı kuracağım?
İlgilendiğiniz için teşekkürler.

Hocam, teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.
Öncelikle ben sorunun donanımsal olduğunu düşünüyorum çünkü birkaç ay öncesinde format atmıştım ve hiçbir şey değişmemişti.
Ses, yonga seti ve ağ bunları attığınız siteden güncelleyeceğim.
Memtest'i de bu akşam yapmayı düşünüyorum onun dışında dediğiniz şeylerin sonuçlarını.
Atacağım ancak sorum olacak HDD ve SSD'nin health sekmesini nasıl paylaşacağım, Vanguard ve MSI Afterburner'ı kaldırmam gerekirmi çünkü ikisini de kullanıyorum, RAM'lerimin MHz'i düşük.
Bu yüzden XMP kullanıyordum bir de XMP overclocka giriyor mu? Son olarak DDU ile sadece ekran kartı sürücüsünü kaldırıp AMD'nin sitesinden en baştan mı kuracağım?
İlgilendiğiniz için teşekkürler.

Donanımsalsa RAM'dendir. Memstest bunu belirler. Ses yona seti sürücüsünü güncelleyin. HD Tune
Buradan health sekmesini. HD Sentinel buradan Smart sekmesini açıp ekran görüntüsü alın. Vanguard ve MSI Afterburner kaldırmanız gerekiyor. Vanguard 3,4 hatada MSI Afterburner ise 5,6 hatada var. XMP overclock değil. Ramlerinizi overclocklamıyor. Var olan en yüksek değere çıkartıyor. Çoğu dosyaya o sebep olmuş. Kapatın sonra elinizle biraz daha düşük verip kullanırsınız.

Neredeyse tüm testler bitti yarın sabah sonuçları paylaşacağım ağ, ses ve yonga setini güncelledim XMP kapadım virüs taraması yaptım bir sıkıntı çıkmadı DISM aracılığıyla dosyaları onardım bir sorun çıkmadı. Bir sorum olacak DDU ile sadece ekran kartı sürücüsünü kaldırıp AMD'nin sitesinden WHQL yazan son sürümü mü kuracağım? Bir de bunları yaparken güvenli modda olmam gerekiyor mu?

1617949802158.png

Bu SSD.

1617949848844.png

Bu HDD.

1617950018887.png

1617950293321.png

1617950432071.png

Bu da Memtest.

Geri
Yukarı