i5 9400F Sistem Nasıldır?

letranger

Kilopat
Daha fazla  
Aldıklarım:

* İşlemci: Intel 9400F - 1050 TL

* Ekran Kartı: Asus Dual 1660 Super Evo - 2000 TL

Alacaklarım:

* Anakart: MSI B365 PRO PRO VH 2666 MHz mAtx - 680 TL ~

* RAM: 2x8 GB - 600 TL ~

* SSD + HDD: 600 TL ~

* Kasa: CoolerMaster TD500 Mesh - 875 TL

* Power: 500 TL ~

* 144 hz 1 MS Monitör: 1600 ~

Bu şekilde 7900 tutuyor.

Ben nihai olarak bu sisteme karar vermiştim. Ama bugün inceleme videolarına biraz daha baktıktan sonra madem cebimden bu kadar çok para çıkacak neden biraz daha verip daha güçlü, daha uzun vadeli bir sisteme sahip olmayayım dedim.

+ 400 liraya Ryzen 3600
+ 1000 ~ liraya 5600 XT, 5700 vb. alınabiliyor. Bunları alırsam anakart ve kasadan toplam 500 TL de kısabilirim üstelik.

Ne dersiniz? İşlemci ve ekran kartını iade edip ryzen 3600 alıp 3000 TL bandında ekran kartı kovalamalı mıyım?

Son düzenleme:
İşlemci anakartı iade edebiliyorsan et ama ekran kartına pek gerek yok.

İndirimi kaçırmamak için almıştım. Sonradan fikir değiştirirsem iade ederim düşüncesi vardı alırken. Bu yüzden anakart ve ram almadım henüz. Ekran kartındaki güç farkı fazladan 1000 vermeye değmez mi? Kıyas videolarına göre azımsanmayacak bir fark var.

Tam bir fp toplamışsın. Shappire sıkıntı çıkarmaz mı? Var mı kullanan aranızda? Yoksa 400 lira fazlayla 5600 XT gücüne ulaşmak müthiş.

Bir de anakartın mhz değeri ramle aynı olması gerekmiyor mu?

Tam bir fp toplamışsın. Shappire sıkıntı çıkarmaz mı? Var mı kullanan aranızda? Yoksa 400 lira fazlayla 5600 XT gücüne ulaşmak müthiş.

Bir de anakartın mhz değeri ramle aynı olması gerekmiyor mu?
Anakart minimum 2133 MHz maksimum 3200 MHz destekliyor bir sıkıntı yok. Sapphire marka çok kalitesiz bir marka değil. Bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.
Bu arada benim yazdığım sistemdeki bazı parçalar İncehesap'ta Gaming Gecesi'nde bulunabiliyor. O zamanda alın derim.

Anakart minimum 2133 MHz maksimum 3200 MHz destekliyor bir sıkıntı yok. Sapphire marka çok kalitesiz bir marka değil. Bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.
Bu arada benim yazdığım sistemdeki bazı parçalar İncehesap'ta Gaming Gecesi'nde bulunabiliyor. O zamanda alın derim.

Rami aldım işlemciye iade talebi oluşturdum. Ekran kartına daha emin değilim. Belki değişmem. Ryzen ı verdiğin linkten almalı mı yoksa gaming gecesini mı kollamali

Rami aldım işlemciye iade talebi oluşturdum. Ekran kartına daha emin değilim. Belki değişmem. Ryzen ı verdiğin linkten almalı mı yoksa gaming gecesini mı kollamali
R5 3600'ün indirimlerde çıkıp çıkmadığını bilmiyorum. Şansınızı deneyin bence 4 gün beklemekten zarar gelmez.

R5 3600'ün indirimlerde çıkıp çıkmadığını bilmiyorum. Şansınızı deneyin bence 4 gün beklemekten zarar gelmez.
1 hafta önce en ucuzu 1319'du. 1 haftada 100+ lira koydu üstüne. yine de bekleyeceğim

Belleklerim bugün geldi ama üzerinde kocaman Intel Core logosu ve Support ibaresi var. Acaba AMD sistemle de tam uyumlu mu? Performans sorunu olmadan çalışır mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı