i5 9400F sistem toplama

Shauntr

Hectopat
İlk defa PC topluyorum ve çoğu şeyi bilmiyorum. Kendi başıma böyle bir sistem düşündüm.
Intel Core i5 9400F işlemci
MSI H310M PRO-D Plus anakart
Kingston HyperX Fury 8 GB RAM
Bu ana üç parça sıkıntı çıkarmadan çalışır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci compare sitelerine bak kardeşim bende i5 9400 F incelerken AMD 2600 200 TL daha ucuz daha iyi performans. 1900 X aynı fiyatta süper performansı var bir bak derim.

Çalışır çalışmaya da tüm sistem için bütçeniz nedir? Diğer parçaları kıytırık bir şey almanızı istemem. Tüm bütçeyi verirseniz doğru düzgün bir öneri yapalım.

Şu andaki bilgisayarımın harddiskini, güç kaynağını ve ekran kartını kullanacağım o yönden sıkınyı yok. Fakat bilgisayarım 32 Bit Windows 7 kurulu bu hangi parçayla alakalı harddisk değişirsem Win. 10 64 Bit olabilir mi? yoksa işlemciylemi alakalı bu durum.

Şu andaki bilgisayarımın harddiskini, güç kaynağını ve ekran kartını kullanacağım o yönden sıkınyı yok. Fakat bilgisayarım 32 Bit Windows 7 kurulu bu hangi parçayla alakalı harddisk değişirsem Win. 10 64 Bit olabilir mi? yoksa işlemciylemi alakalı bu durum.
64Bit işletim sistemi RAM le alakalıdır en az 4GB RAM ister. Düşündüğünüz parçaları aldıktan ve monte ettikten sonra bilgisayarınıza format atmanızı öneririm Win 10 64Bit.

64 Bit işletim sistemi RAM'le alakalıdır en az 4 GB RAM ister. Düşündüğünüz parçaları aldıktan ve monte ettikten sonra bilgisayarınıza format atmanızı öneririm Win 10 64 Bit.

Yani ben bu sistemi kurduktan sonra format atıp Win. 10 64 Bit yükleyebileceğim anladığım kadarıyla. Yardımınız için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı