i5 9400F sistem toplanır mı?

Ekonominin kalitesine bak sen....
Yapabileceğimiz pek bir şey yok bu bütçede, belki bütçe arttırılıp daha iyi parçalar seçilebilirdi. Ayrıca haklısınız ekonomik açıdan bayağı kötüye gidiyoruz. Ancak attığım öneriye neden güldünüz?

O kadar paraya APU diziyorsun anca...
Elimde olsaydı 3060Ti sistem bile toplardım ancak pahalılık kısmında dediğiniz gibi dolar tavan yaptı. Ancak tekrar dediğim gibi elimde değil. :(

Elimde olsaydı 3060Ti sistem bile toplardım ancak pahalılık kısmında dediğiniz gibi dolar tavan yaptı. Ancak tekrar dediğim gibi elimde değil. :(
Hocam benim V2 daha iyi olmaz mı ? Yanlış hatırlamıyorsam daha kaliteli parçalara sahip. Benim V2'nin tek kötü yanı o sisteme göre 4300GE olması. (4300GE kötü bir işlemci demek istemedim)

Bütçenizi aşıyor farkındayım ama 5 bin liraya APU sistem almak yerine 5800 lira verip 1650 sistem almak daha mantıklı geliyor 'bana'.
Depolaması düşük ve RAM 8 GB.
İleride para ayırıp bu iki olayı da çözerseniz taş gibi (TR için) bir PC olur.

Bütçenizi aşıyor farkındayım ama 5 bin liraya APU sistem almak yerine 5800 lira verip 1650 sistem almak daha mantıklı geliyor 'bana'.
Depolaması düşük ve RAM 8 GB.
İleride para ayırıp bu iki olayı da çözerseniz taş gibi (TR için) bir PC olur.
1634237364863.png

1634237374298.png

???

Direkt sitede yazan fiyattan veriliyor sandım.
Kişiselleştirilmiş fiyat neden o şekilde anlamadım, bir yerini kişiselleştirmedim çünkü.
Standart fiyatta ekran kartı olmadan yazılmış. En düşük ekran kartının seçtiğimizde (fiyat olarak) sonuç bu oluyor. Eğer indirimde vs. sistem bulunmazsa en mantıklı sistem benimkisi gibi duruyor. Başka önerileriniz var mı ?

Hocam benim V2 daha iyi olmaz mı? Yanlış hatırlamıyorsam daha kaliteli parçalara sahip. Benim V2'nin tek kötü yanı o sisteme göre 4300GE olması. (4300GE kötü bir işlemci demek istemedim)

Sisteminiz güzel ancak bazı parçalarda dengesizlik var. Mesela giriş-orta seviye bir B450 anakart ile üst düzey bellekler kullanmışsınız. Ayrıca R3 4300GE güzel bir işlemci ancak 1800₺ gibi bir fiyata bu işlemciyi almak yerine daha iyi bir seçenek olan R5 5600G tercih edilmeli bence. Yinede birkaç dengeleme ile önerdiğiniz sistem de alınabilir. Benim burada böyle bir sistem önermemin sebebi ileride sistemin yükseltmeye açık olmasını sağlamaktı. Ayrıca bana kalırsa artık 1650 almak iyi bir fikir değil, en aşağı RX 5500XT/GTX 1660 alınmalı.

Geri
Yukarı