i5 9400F sistem toplanır mı?

Yani sistem gayet güzel ama 6000 TL'ye APU alınmaz yoksa sizlik bir durum yok.
O zaman dediğim gibi hocam diğer APU sistemimi tercih edebilir daha iyi bir sistem bulunmazsa. Eğer alacağını söylerse de güzel bana veya size yada herhangi birine etiket atsın. Güzel bir B550 varsa indirimde iken atalım onu alsın.

R5 5600G tercih edilecekse ilk yaptığım sistemi tercih etsin? Ayrıca yazıları yazdığım tarihlere bir bakar mısınız rica etsem? 30 Eylül ve 1 Ekim. O zamanlar ya B550'ler pahalı ise? Ucuzladığını görsem zaten neden B550 kullanmayayım? Bu tarz yerlerden mi savunma yapmaya çalışıyorsunuz?
Saçmalamayın lütfen, madem fiyatlar eskiydi, o zaman neden güncel fiyatlara bakmadan o zaman aralığındaki sistemleri önerdiniz? Akakçe, Epey gibi sitelerden donanım fiyatlarını takip etmek zor değil. Ayrıca en baştan beridir B550 ve R5 5600G ikilisini savunuyordum. Farklı bir savunmam olmadı zaten. Bir tek attığınız sistemdeki Crucial bellekleri görmedim, o kadar. 😕

Saçmalamayın lütfen, madem fiyatlar eskiydi, o zaman neden güncel fiyatlara bakmadan o zaman aralığındaki sistemleri önerdiniz? Akakçe, Epey gibi sitelerden donanım fiyatlarını takip etmek zor değil. Ayrıca en baştan beridir B550 ve R5 5600G ikilisini savunuyordum. Farklı bir savunmam olmadı zaten. Bir tek attığınız sistemdeki Crucial bellekleri görmedim, o kadar. 😕
Yine aynı sistemi yapmayacak mıydık ? Veya bir türlüsünü ? Yapsaydık emin ol sadece bir kaç parça değişik olurdu. Ayrıca bir şey soracağım. Okuduğunuzu anlıyor musunuz ? R5 5600G R3 4300GE'ye ne kadar fark atsa da aralarında 800 TL var. Adam nasıl yükseltsin bütçesini o kadar ? Anakart konusunda ise son yazdığım mesajda belirttim durumu. Görmediyseniz de sıkıntı yok insanlık hali.

Yine aynı sistemi yapmayacak mıydık? Veya bir türlüsünü? Yapsaydık emin ol sadece birkaç parça değişik olurdu. Ayrıca bir şey soracağım. Okuduğunuzu anlıyor musunuz? R5 5600G R3 4300GE'ye ne kadar fark atsa da aralarında 800 TL var. Adam nasıl yükseltsin bütçesini o kadar? Anakart konusunda ise son yazdığım mesajda belirttim durumu. Görmediyseniz de sıkıntı yok insanlık hali.

Aynısını yapma kısmında lafım yok, zaten parçalar ortada. Ancak siz şunu sürekli görmezden geliyorsunuz: Konu sahibinin bütçesi 5000₺ fakat önerdiğiniz parçalar ile sistem 5650-5750₺'yi buluyor en aşağı. Zaten bu yüzden yaptığım sistemde bellek, PSU, kasa gibi yerlerden kıstım parçaları, yoksa az çok önerdiğiniz parçaları kullanırdım. Anakart kısmında bakabilirdiniz ki keşke baksaydınız. Son olarak kırıcı olduysam özür dilerim biraz gaza gelebiliyorum bu tür konularda. Daha fazla mesaj yazamayacağım, işim var (Windows 11 Lite sürümünü ayarlıyorum); iyi geceler.

Aynısını yapma kısmında lafım yok, zaten parçalar ortada. Ancak siz şunu sürekli görmezden geliyorsunuz: Konu sahibinin bütçesi 5000₺ fakat önerdiğiniz parçalar ile sistem 5650-5750₺'yi buluyor en aşağı. Zaten bu yüzden yaptığım sistemde bellek, PSU, kasa gibi yerlerden kıstım parçaları, yoksa az çok önerdiğiniz parçaları kullanırdım. Anakart kısmında bakabilirdiniz ki keşke baksaydınız. Son olarak kırıcı olduysam özür dilerim biraz gaza gelebiliyorum bu tür konularda. Daha fazla mesaj yazamayacağım, işim var (Windows 11 Lite sürümünü ayarlıyorum); iyi geceler.
Blogum da yazan sistemlerden biri evet biraz pahalı tutuyor. (V1 hakkında bahsediyorum) V2 ise 5100 TL tutuyor. Eğer anakart başka bir tanesiyle değiştirilirse nerdeyse 250 300 TL düşüyor. Yani tekrar 4800 TL civarlarına düşüyor. Anakart kısmında bakamamıştım çünkü benimde pek zamanım olmuyor. Ben de sizi kırdıysam asıl ben sizden özür dilerim. İyi günler.

Şuan için i5 9400f alınmaz bence arkadaşların dediği gibi 10.Nesil i5 lere bakabilirsiniz. İ5 9400F kötü mü derseniz hayır değil ben kendisini kullanıyorum sorun yaşamadım. 3.9 ghz de kullanıyorum. İyi bir performans alıyorum diyebilirim ama 10. Nesil hatta alabiliyorsanız 11.nesil seçebilirsiniz. Anakartı da işlemcinize uygun seçin. Almak istediğiniz işlemciyi internet satışı yapan sitelerde (itopya, vatan, mediamarkt vb.) altta özellikler kısmında kaç pin olduğunu gösterir. Atıyorum Lga1151 der orda gösteren sayıya göre anakartınızı seçin.

Geri
Yukarı