i5 9400F sistem yükseltme

ALIENIGHT

Hectopat
i5 9400F işlemcim var RTX2060 ile LoL'de anlık takılmalar olduğu için ve besleme konusunda sorun varmış diye okudum forumlarda.
Bunun üzerine işlemci anakart değiştireceğim, tavsiyeniz nedir?
Bütçe 2000-2500 civarı.

Son düzenleyen: Moderatör:
10400F + B460 M PRO - M-A PRO.

i5 9400F işlemcim var RTX2060 ile LoL'de anlık takılmalar olduğu için ve besleme konusunda sorun varmış diye okudum forumlarda.
Bunun üzerine işlemci anakart değiştireceğim, tavsiyeniz nedir?
Bütçe 2000-2500 civarı.

Bu arada anlık takılmalar olduğu için darboğaz kanısına nereden vardınız? Oyun içi MSI Afterburner gibi programlar ile değerleri atabilir misiniz?

9400F + 2060 normalde darboğaz yapmıyor.

RAM kaç GB? SSD var mı sistemde?

10400F + B460 M PRO - M-A Pro.

Bu arada anlık takılmalar olduğu için darboğaz kanısına nereden vardınız? Oyun içi MSI Afterburner gibi programlar ile değerleri atabilir misiniz?

9400F + 2060 normalde darboğaz yapmıyor.

RAM kaç GB? SSD var mı sistemde?

16 GB RAM 2x8 ve 500GB Samsung 860 M.2 SSD var oyun içinde LoL oynayanlar bilir takım savaşı yokken bile bitkinlik yemiş gibi hareket kabiliyeti ve yetenek kullanımında gecikme oluyor gözüm bariz hissediyor diğer oyunlardada göze batmayacak seviyede bazı sahnelerde
Sıcaklık değerleri de Max 75 oluyor CPU ve GPU dahil

16 GB RAM 2x8 ve 500GB Samsung 860 M.2 SSD var oyun içinde LoL oynayanlar bilir takım savaşı yokken bile bitkinlik yemiş gibi hareket kabiliyeti ve yetenek kullanımında gecikme oluyor gözüm bariz hissediyor diğer oyunlardada göze batmayacak seviyede bazı sahnelerde.
Sıcaklık değerleri de Max 75 oluyor CPU ve GPU dahil.

Sıcaklıklar ile darboğaz olmaz hocam. SSD ve RAM iyi gibi duruyor. CPU ve GPU kullanım yüzdelerini atabilir misiniz?

i5 9400F RTX 2060'ı beslemesi gerekmiyor mu?

Driver Booster CCleaner gibi programlarla sistemi temizledim yazılımları güncelledim
Güç seçeneklerini yüksek performansa çektim bilgisayarı performans moduna aldım başlatma seçeneklerinden çekirdek sayısını 6'ya çektim LoL'ü sildim yeniden yükledim ama o kadar kötü ki performans 250-300 arası FPS 130'lara kadar düşüyor
Grafikleri Ultra yaptım Low yaptım
Adı aklıma gelmedi bir tane disk programı var onunla SSD'nin sağlığına baktım her şey normal gözüküyor ama yine de sanki 30 FPS ile oynuyor gibi hantallaşıyor oyun G-Sync kapalı monitör tazeleme 144'de onu da baktım ama yok ya yine aynı
Sıcaklıklar ile darboğaz olmaz hocam. SSD ve RAM iyi gibi duruyor. CPU ve GPU kullanım yüzdelerini atabilir misiniz?
80-90 bazı çekirdekler 100 oluyor

80-90 bazı çekirdekler 100'e dayanıyor
i5 10600 ilk tercihin olabilir. Bütçe artırılırsa B460M-A PRO ile birlikte yükseltme yaptığına değecek bir sistemin olur.

Ekran kartını 1 sene kadar güncelleyemem ama RTX2060 için değer mi 10600? İleriye dönük mü tavsiye ettiniz yoksa besleme konusunda daha mı iyi pek anlamıyorum yanlış anlamayın
Zaten oynadığım 2 oyun var LoL ve Apex Legends bunları rahat oynamak için i5 10400F ve ASUS B410M anakart alacağım yapacak bir şeyim yok :/

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı