i5 9400F sistemi yükseltme

saltuk beyaz

Hectopat
Güncel olarak CS2 oynuyorum 100 140 arası FPS alıyorum. Oyun için bu yeterli mi yoksa ilk önce değiştirmem gerek parçalar hangileridir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci: i5 9400F.
RAM: 16 GB.
Anakart: MSI B360M Pro v-h
Ekran kartı: MSI Radeon RX570 4 GB.
SSD HD: WD blue 1TB 64MB SATA, WD 120 GB Green SATA SSD.

Ekran kartı değiştirmeni öneriririm fiyat performans olarak RX 6000 serisi tercih edebilirsin NVIDIA alacaksan 2060S üstü tercih et.

Güncel olarak CS2 oynuyorum 100 140 arası FPS alıyorum. Oyun için bu yeterli mi yoksa ilk önce değiştirmem gerek parçalar hangileridir? Yardımcı olursanız sevinirim.
Monitörünüz kaç hz ? Eğer 60 veya 75 Hz ise drop yiyor musunuz veya fpsniz hiç bu değerlerin altına düşüyor mu ? Eğer düşmüyorsa ve sizi zorlayacaksa değiştirmenize gerek yok. Ama bütçem var yapayım derseniz ekran kartınız biraz zayıf bir kart ama bildiğim kadarıyla CS oyunları işlemciye yük bindiriyor olması lazım. Eğer cs2 de bu değişmediyse işlemcinizi i7 9700 yapın.

Bütçe ile ilgili bir sorunum yok yavaş yavaş kendi bilgisayarı mı toplamak mantıklı yoksa vatandan hazır Oem sistem mi

Kesinlikle hazır sistem daha mantıklı bütçeniz varsa bütçeniz nedir ?

Bütçe ile ilgili bir sorunum yok yavaş yavaş kendi bilgisayarı mı toplamak mantıklı yoksa vatandan hazır OEM sistem mi?

Vatandan hazir OEM sistem yerine ve ekran karti da iyi olmadigindan, zaten soketin destegi bittiginden sistemi yukseltmek veya eger pahali ekran karti istiyorsan yeni sistem daha mantikli.

Sistemindeki PSU, HDD falan tasarruf ile de sistem toplayabilirim butcene.

Yeni konular

Geri
Yukarı