i5-9400F sistem yükseltme tavsiyesi

xuAfen

Kilopat
Daha fazla  
Selam.

İşlemci: i5-9400F
Ekran kartı: MSI GTX 1660 Ventus.
Anakart: ASUS Prime H310M-K r2.0
RAM: 16 GB.

Böyle bir sisteme sahibim genel olarak ekran kartımdan memnunum. Çoğunlukla Valorant oynuyorum ancak nasıl bir yükseltme yapabilirim bu konuda sağlıklı bir bilgiye sahip değilim görüşlerinizi aktarabilirseniz benim için çok iyi olur teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam.

İşlemci: i5-9400F
Ekran kartı: MSI GTX 1660 Ventus.
Anakart: ASUS Prime H310M-K r2.0
RAM: 16 GB.

Böyle bir sisteme sahibim genel olarak ekran kartımdan memnunum. Çoğunlukla Valorant oynuyorum ancak nasıl bir yükseltme yapabilirim bu konuda sağlıklı bir bilgiye sahip değilim görüşlerinizi aktarabilirseniz benim için çok iyi olur teşekkürler şimdiden.

1070 Super güzel bir tercih olabilir.

Bütçeniz nedir?
Ekran kartı yükseltmek çok pahalıya patlar, ve zaten ekran kartından memnun olduğunuzu söylüyorsunuz. İşlemci ve anakart yükseltmek en mantıklısı gibi.

1070 Super güzel bir tercih olabilir.
Ekran kartını yükseltmeyi şu anlık düşünmüyorum ama yinede teşekkürler .

Bütçeniz nedir?
Ekran kartı yükseltmek çok pahalıya patlar, ve zaten ekran kartından memnun olduğunuzu söylüyorsunuz. İşlemci ve anakart yükseltmek en mantıklısı gibi.
Yani 7-8k idealdir diye düşünüyorum üstüne pek çıkmak istemem açıkçası.

Yani 7-8k idealdir diye düşünüyorum üstüne pek çıkmak istemem açıkçası.

Çok geç yazdım kusura bakmayın.

i5 12400F + H610 ya da Ryzen 5 5600 + B550 bakabilirsiniz.
En uygun bunlar oluyor. RAM'leriniz 3200MHz'den düşükse, onları da satıp yeni bir ram alabilirsiniz.

i7 12700 bakın derdim ama fiyatlar çok yüksek, neredeyse tüm bütçeyi bitirir.

Konuyu tekrar hortlatma gereği duydum, yeni konu açmak yerine. Ryzen 5 7500F almak istiyorum ancak yukarıdaki sistemi kullanıyorum hala. Yeni anakart ve bunların yanına bir tane ekran kartı almayı düşünüyorum. Yani kısacası her ay yeni bir parça alarak ilerlemeyi düşünüyorum.

Geri
Yukarı