i5-9400F sistemde Valorant fazla CPU kullanıyor

İsmetEge

Centipat
Daha fazla  
Selamünaleyküm değerli kullanıcılar. Sistemim i5 9400F GTX 1660 Ti fakat işlemcim Valorant oynarken %80 kullanıyor. Bunun işlemciye bir olumsuz etkisi var mıdır veya kullanım yüzdeliği fazla mıdır az mıdır? İçim rahat etmeli mi veya nasıl düşürebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Selamünaleyküm değerli kullanıcılar. Sistemim i5 9400F GTX 1660 Ti fakat işlemcim Valorant oynarken %80 kullanıyor. Bunun işlemciye bir olumsuz etkisi var mıdır veya kullanım yüzdeliği fazla mıdır az mıdır? İçim rahat etmeli mi veya nasıl düşürebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Valorant CS2 gibi oyunlar CPU bazlı oyunlar sıkıntı etme grafikleri Full'e ayarlardan GPU kullanımı ile CPU kullanımı az da olsa dengelenir ve kullanım yüzdesi arka planda çalıştırdığınız uygulamalara göre değişir Discord web tarayiciniz Steam + Valorant etki eder.

Aynı işlemci ve benzer ekran kartını kullandım Valorant işlemci ağırlıklı olduğu için sonradan değiştirdim Ryzen 5 5600X aldım ciddi fark ediyor.

%80 fazla değilki ısınmıyorsa sıkıntı yok. Hatta şöyle söyleyebilirim %100 kullanması bile sorun teşkil etmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı