i5 9400F sistemin parçaları uyumlu mu?

KevlarMC

Hectopat
Daha fazla  
Sevgili forumlular, elimdeki PC'yi biraz güçlendirmek için bazı parçalar satın alacağım. Aşağıda yazdığım bilgilere göre parçalar arasında herhangi gibi bir uyumluluk sorunu olur mu?
Bu arada lütfen farklı parça önermeyin maalesef, sadece bunları alabiliyorum.

Anakart: MSI H61M-P20 G3.
İşlemci: Intel i5-9400F
RAM: HyperX 4 GB + 8 GB RAM.
Ekran kartı: MSI GeForce GTX 1650.
Disk: 500GB HDD.
SSD: Sabdisk SSD Plus 240GB.
Güç kaynağı: Xilence XP600 600W.
Monitör: Everest M-635 23.8" 75Hz.
Klavye: Rampage X-jammer KB-R57.
Mouse: Rampage X-jammer SMX-R47.

Sevgili forumlular, elimdeki PC'yi biraz güçlendirmek için bazı parçalar satın alacağım. Aşağıda yazdığım bilgilere göre parçalar arasında herhangi gibi bir uyumluluk sorunu olur mu?
Bu arada lütfen farklı parça önermeyin maalesef, sadece bunları alabiliyorum.

Anakart: MSI H61M-P20 G3.
İşlemci: Intel i5-9400F
RAM: HyperX 4 GB + 8 GB RAM.
Ekran kartı: MSI GeForce GTX 1650.
Disk: 500GB HDD.
SSD: Sabdisk SSD Plus 240GB.
Güç kaynağı: Xilence XP600 600W.
Monitör: Everest M-635 23.8" 75Hz.
Klavye: Rampage X-jammer KB-R57.
Mouse: Rampage X-jammer SMX-R47.

Mavi ekran yiyebilirsin çünkü RAM'lar aynı değil. Onun haricinde o SSD kronik sorunlu. Patriot Burst 240 GB SSD almanı öneririm. Apacer da öneriliyor.

Uyumluluk sorunu olacağını sanmıyorum. i5 9400F güçlü bir işlemci bana göre 4, 10 GHz olarak kullanıyorum uçak mübarek :D.

Mavi ekran yiyebilirsin çünkü RAM'lar aynı değil. Onun haricinde o SSD kronik sorunlu. Patriot Burst 240 GB SSD almanı öneririm. Apacer da öneriliyor.
Ramlerin ikisi de DDR3 ve 1600MHz. Kapasite farkı büyük sorun yaratır mı?
Sistem kötü.
Elinizdeki parçaları ve bütçenizi söyleyin öneri yapalım.
Maalesef bütçem burayı toplayacak kadar en büyük sorun nerede sizce?

RAM'lerin ikisi de DDR3 ve 1600MHz. Kapasite farkı büyük sorun yaratır mı?

Maalesef bütçem burayı toplayacak kadar en büyük sorun nerede sizce?

RAM'ların özellikleri aynı ise problem olasılığı az. Anakart iyi değil bence, SSD'yi az önce söylediğim markalardan alırsan az sıkıntı olur.

Elimde bu anakart , psu ,hdd ve 4gb ram var. Elimde hali hazırda bir ekran kartı, ssd ve işlemci bulunmamakta.

Nasıl uyumlu değil emin misiniz?

Anakart resmi sitesinden ürün teknik detayları oradan detay kısmına bakarsan göreceğin şey 3.nesil desteklediğidir. Anakart için MSI H61M-P20 G3. yazmışsın ben farklı bir model göremedim en azından. H310 yada B365 bir anakart seçmen gerekiyor. Muhtemelen ram detayı vermedin ama ddr3 ram var elinde ve onu da ddr4 yapman gerekiyor.

Geri
Yukarı