i5 9400F Temizlik Sonrası Artan İşlemci Sıcaklığı

Ponstaneforte

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Kasada ki her parçayı söktüm ve tek tek tozunu aldım. Boş kasayı suyla yıkayıp iyice kuruladım. İşlemcinin stok fanını söküp termal macununu temizledim ve yenisini sürdüm. Sürdüğüm termal macun Rampage TM-130 ve ilk kez değişiyor. Önceden sanki işlemcim bu kadar ısınmıyordu. Şimdi Batman'e test amaçlı girdim ve 90 Derece'yi görünce hemen çıktım. Acaba sorun nedir? Önceki sıcaklık değerlerimi hatırlamıyorum. MSI ile kontrol ettim. Sistemim aşağıda yazılı. Temizlik öncesi sistemimle ilgili hiçbir sorunum yoktu.
i5 9400F stok fan. (Daha önce sorun yoktu)
Cooler Master PSU
RAM 16 GB
500 GB M.2 SSD
Akasa Viper S Flow fan 3 adet.
Deep cool smarter kasa mATX.
Parçaların garantisi 1 yıl kaldı.

Kasada ki her parçayı söktüm ve tek tek tozunu aldım. Boş kasayı suyla yıkayıp iyice kuruladım. İşlemcinin stok fanını söküp termal macununu temizledim ve yenisini sürdüm. Sürdüğüm termal macun Rampage TM-130 ve ilk kez değişiyor. Önceden sanki işlemcim bu kadar ısınmıyordu. Şimdi Batman'e test amaçlı girdim ve 90 Derece'yi görünce hemen çıktım. Acaba sorun nedir? Önceki sıcaklık değerlerimi hatırlamıyorum. MSI ile kontrol ettim. Sistemim aşağıda yazılı. Temizlik öncesi sistemimle ilgili hiçbir sorunum yoktu.
i5 9400F stok fan. (Daha önce sorun yoktu)
Cooler Master PSU
RAM 16 GB
500 GB M.2 SSD
Akasa Viper S Flow fan 3 adet.
Deep cool smarter kasa mATX.
Parçaların garantisi 1 yıl kaldı.
Termal macun kaynaklı bir sorun olabilir. Termal macun çok kalitesiz.

aşırı gürültülü çalışıyor. Sorun inşallah termal macundadır yenisini sipariş edeceğim. Stok fan zar zor oturuyor biraz sallantı var ama hep öyleydi. Sorun nedir ya nerden temizlik yapasım tuttu anlamadım.
Yok mu bı çözümü olan. Bilgisayarım ısınıyor. Vatan'dan alabileceğim macun önerisine açığım.

Son düzenleme:
Soğutucunuz nedir bir de termal macun olarak neyi tercih ettiniz aldığınız performansı belirtir misiniz?
Aynı işlemciye sahibim sıcaklık sorunu yaşıyorum.

Hocam Arctic MX-4 model termal macun alabilirsiniz. Stok fan kullanıyorsanız Intel stok fanlar gerçekten çok dandik kule tipi soğutucusu alabilirsiniz. Kasa modeliniz nedir?

Geri
Yukarı