Dışarıda lens evde gözlük kullanmak mantıklı mı?

Vito S

Hectopat
Makaleler
5
Arkadaşlar, selamlar. 3.5 yıldır düzenli gözlük kullanıyorum ve artık dışarıda lens mi kullansam diyorum. Aynısını yapan arkadaşlarım varsa yorumlarını beklerim. Sizce mantıklı mı? Lensin dezavantajları olur mu? Teşekkürler.

Lensin çok büyük bir dezavantajı var, lensi ilk taktığın zaman "Allah benim belamı versin neden ben bunu daha önce yapmamışım da yıllardır gözlük ile kendime eziyet ediyormuşum" diyeceksiniz. Bunun dışında hiçbir dezavantajı yok tam olarak dediğiniz gibi 6 yıldır kullanıyorum şiddetle öneririm.

Lensin çok büyük bir dezavantajı var, lensi ilk taktığın zaman "Allah benim belamı versin neden ben bunu daha önce yapmamışım da yıllardır gözlük ile kendime eziyet ediyormuşum" diyeceksiniz. Bunun dışında hiçbir dezavantajı yok tam olarak dediğiniz gibi 6 yıldır kullanıyorum şiddetle öneririm.

Bazıları yok gözlüğe göre daha çok derecem arttı falan demiş ama bilimsel olarak buna asla bir kanıt bulamadım. Sizin 6 yılda dereceniz ne kadar arttı?

Bence mantıklı, ben gözlük kullanmayı seviyorum o yüzden böyle bir şey yapmazdım fakat gözlük kullanmayı sevmeyen arkadaşlarım var dediğiniz şeyi yapıyor evde gözlük dışarıda lens yapıyorlar gayet de memnunlar.

ilkokuldan beri gözleri bozuk biri olarak gözlükle çok problem çektim. 20 seneyi geçti lens kullanıyorum gayet mutluyum, lense bağlı hiçbir problem yaşamadım şimdiye kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı