i5-9400F ve GTX 1660 Ti Sistemde Düşük FPS

Halil İnanır

Decapat
Evet tam başlıkta belirttiğim gibi işlemcim acayip ısınıyor. BF5 oynuyorum (yeni başladım) işlemci bir 10DK falan oynayınca 70 derece ve üstüne çıkıyor ama ekran kartı ısınmıyor anlayamadım 😭😭 ve de işlemci kullanımı her zaman yüzde 90'nın üzerinde. ekran kartı kullanımı ilk başta iken (yüzde 90 falan) 80-90 FPS alıyorum Ultra'da.
Ama bir 30 dk sonra işlemci ısınınca (70 ve üzeri ) birden işlemci kullanımı yüzde yüz (FPS 50'ye kadar düşüyor) oluyor ben anlamadım, sorun neyde? PC özelliklerim
  • Processor: Intel i5-9400F 2.9 GHz 4.1 GHz
  • Motherboard: ASUS Prime B360M-K
  • Graphic Card: ASUS ROG STRIX GTX 1660 Ti 6 GB GDDR6 192Bit DX12
  • Memory RAM: Crucial 8 GB Ballistix Sport LT DDR4 2666MHz
  • Computer Tower: Xigmatek Venom X 650W 80+ RGB

Sebebi kalitesiz soğutucu kullanmandan ötürü, ısındıkça işlemci dengelemek için performans azaltmaya gidiyor. Güzel bir işlemci soğutucu almalısın. Kasa içi hava akışını da daha iyiye getirmeye çalış.

Muhtemelen stok kullanıyorsun ve inan onlar kötüler 9.nesil bir i5 te verilmesi hata yeni bir fan alınız kasadan problem olması çok zor çünku ekran kartı ısınmıyor.

8 GB RAM takviyesi yapmalısınız. Isınmadan sorun olduğunu düşünmüyorum. İşlemci kullanımının %90 civarını görmesinde bir problem yok.

Ben anlamıyorum bi bende mi İ5 9400F ısınmıyor. Stok ile kullanıyorum boşta 30-35 yükte ise en fazla 60 oluyor.
Kasadan kasaya farkedebilir ancak katılıyorum. Bende de i5 8400 var ikisi neredeyse muadil işlemciler bende de ısı problemi yok ilginç.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı