i5 9400F ve GTX 1660 Ti Tabanlı Sistem Toplama

Eğer ryzen almayacaksam intel tarafında kafamda i59400f var anakart olarak ne önerirsin ?
ASUS ROG STRIX B365-G bu anakartı öneririm ama ileride K serisi bir işlemci alıp overclock yapmayacaksan. Overclock ile işim olmaz dersen de ileride bu anakarta i7 9700 de güzel olur. Yükseltmek istersen.

Daha uygun bir anakart yokmu ?
Daha uygun arıyorsan h310 chipsetlere bakacaksın ama aldığın yere bios güncellemesi yapan gerek. 400 Tl den başlıyor. Hemen hemen özellikleri aynı ama bir birinden ayıran özellikler mevcut markalara göre. Örnek vermek gerekirse bazı markalar ses kalitesi sunarken bazıları M.2 desteği sunuyor. Bu böyle çoğalır gider. Kendi ihtiyacına uygun olanı seç.

Ben bir sistem toplayıp resmini atacam ona göre bir şey yazarsan daha belirleyici olur
Bu sistem nasıl ?

Son düzenleme:
Gayet iyi. Kasanın aynısının rgb modelini aldım. B365 almanda daha bi artı olmuş. Şimdiden hayırlı olsun.
Psu gücü yeterlimi birde işlemcinin stok fanı soğutma için yeterlimi ? oc hakkında bilgim olmadığı için yapmayacam ama ilerde öğrenirsem extra bir hava ya da sıvı soğutma alırım.

Psu gücü yeterlimi birde işlemcinin stok fanı soğutma için yeterlimi ? oc hakkında bilgim olmadığı için yapmayacam ama ilerde öğrenirsem extra bir hava ya da sıvı soğutma alırım.
Aldığın işlemciye oc yapamazsın desteği yok. Ayrıca anakartında desteği yok. Oc yapabilmen için Z serisi bir anakart ve K ibareli bir işlemci örnek intel i5 9600k. Googledan araştır.

Ryzen işlemcilere yakınsanız R5 3600 alınız 7.000 TL ile 1660 Tİ ve 3600 sistem kurulabilir çünkü 2600 ile 6.500'e toplayan var. Bütçeniz ne kadar?

arkadaşıma gtx 1050 ti sistem satmışlar üzüldüm
ah vatan ah..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…