i5 9400F ve GTX 1660 Ti Tabanlı Sistem Toplama

Iyide şuan intel tarafıda aynı şekilde 😂
Kardeşim sen büyük harflerle ben İSTANBUL da yaşamıyorum demişsin. Lakin bu kadar insanın bildiği birşey var o da Vatan dan almayın aldırtmayın. Ben 1 ay önce sistem aldım nerde ucuz ise N.11 den aldım cuma günü verilen "ayrı satıcıdan alınan ve ayrı kargo" hepsi pazertesi günü içinde geldi. Zaten düzgün yerden alırsan adamlar müşteri memnuniyeti için aynı fiyata bir üst model ekran kartı falan veriyorlar. Vatan bilgisayarda kararlıysan al. Çok oyun oynamıyorsanız R5 2600 + B450 Anakart + GTX 1660 Ti yap hem paranız cebinizde kalır , hemde oynamasanız bile 1080p de her türlü oyunu ULTRA da oynarsınız.

Ryzen serisinde bir işlemci ile sistem kurmanız sizin faydanıza olur çünkü ilerde bir yükseltme yapma kararı alırsanız Intel tarafından 9. Nesil'den sonra çıkan işlemcilerde 1151 PIN olmayacak ve daha üst bir seriye geçiş yapamayacaksınız. Ancak Ryzen 2600, 2600X veya 1600'ün 12 nm olan serilerinden bir işlemci alırsanız en kötü ihtimal ile Ryzen 4. Nesil'e kadar yükseltme imkanınız olacak ki bana kalırsa şu an için R5 1600 12nm veya 2600 alıp 1-2 sene sonra da Ryzen 4. Nesil'e geçiş yapmanız daha iyi olur. Intel tarafında kalmak istiyorsanız eğer 10. Nesili bekleyin çünkü Hyperthreading geri dönecek ve Intel, AMD arasındaki çoklu çekirdek performansı kıyaslanabilir hale gelecek. Tek çekirdek performanslarının da yüksek olduğunu düşünürsek 10. Nesil Intel de gayet tercih edilebilir bir seri olacak.

Ryzen serisinde bir işlemci ile sistem kurmanız sizin faydanıza olur çünkü ilerde bir yükseltme yapma kararı alırsanız Intel tarafından 9. Nesil'den sonra çıkan işlemcilerde 1151 PIN olmayacak ve daha üst bir seriye geçiş yapamayacaksınız. Ancak Ryzen 2600, 2600X veya 1600'ün 12 nm olan serilerinden bir işlemci alırsanız en kötü ihtimal ile Ryzen 4. Nesil'e kadar yükseltme imkanınız olacak ki bana kalırsa şu an için R5 1600 12nm veya 2600 alıp 1-2 sene sonra da Ryzen 4. Nesil'e geçiş yapmanız daha iyi olur. Intel tarafında kalmak istiyorsanız eğer 10. Nesili bekleyin çünkü Hyperthreading geri dönecek ve Intel, AMD arasındaki çoklu çekirdek performansı kıyaslanabilir hale gelecek. Tek çekirdek performanslarının da yüksek olduğunu düşünürsek 10. Nesil Intel de gayet tercih edilebilir bir seri olacak.
4.nesil de AM4 kullanılacağının bir garantisi yok. Ayrıca hyper-threading zaten yok muydu? AMD de de var adı farklı sadece.

4.nesil de AM4 kullanılacağının bir garantisi yok. Ayrıca hyper-threading zaten yok muydu? AMD de de var adı farklı sadece.
AMD AM4 soketine 2020'ye kadar destek vereceğini söylemişti buna dayanarak böyle bir yorum yaptım. Intel 9. nesilde Hyper-threading'i kaldırdı, 10. nesilde ise geri dönecek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı