i5 9400F ve GTX 1660 Ti Tabanlı Sistem Toplama

Abdullah01

Hectopat
Bence iyi ama sizlerin de görüşlerini almak istedim.

Screenshot_20191015-230815.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu işlemci için B365 anakart yeterlidir. Masterbox Lite 5 modeli çok ısınan bir kasa. Bütçe nedir?
Sistemi vatandan toplayacam bütçe 5000-6500 arası

Edit: Anakart olarak bu nasıl

Son düzenleme:
Bunu alacaksan 8 GB daha RAM ekle.
Bu sistemin Malatya mağazasında olup olmadığını nasıl öğrenirim birde ssd değiştirip ya 240 ya da 120 gb yapıp 1tb hdd ekleyebilirmiyim bu sisteme ?

Ben olsam Ryzen 5 3600 alırdım. Intel İşlemcinin çarpanı açık değil. B serisi anakartlar da genelde 2666MHz destekliyor RAM olarak. Yani işlemciyi alacaksan ve 2-3 yıl sonra ne RAM MHz'si yükseltebileceksin ne işlemciyi OC'leyip sistemi güncellemiş durumuna gelebileceksin. Ryzen'da hem daha ileriye dönük yatırım olur. Çünkü muhtemelen Ryzen 4'ler de aynı anakarta takılabilecek. Tamamen tavsiyedir siz kendiniz ne istiyorsanız onu alın. Ama bence K serisi ve Z anakart harici Intel alınmaz diyorum.

Bence sistemi bu şekilde almaktansa hangi parça nerede ucuz ise oradan al. Daha uyguna gelecektir.
Hatta ryzen 5 2600 ile 9400f den oyun anlamında 2-3 fps az alırsın ama, yatırım yapmış olursun. Önü açık sistem olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı