Çözüldü i5 9400F ve GTX 1660S sistemden goruntu gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Harunk27

Centipat
Daha fazla  
Herkese selam. Arkadaşlar masaüstü PC aldım arkadaştan. Aldığımda hiçbir sorun yoktu, çalışıyordu. Test ederek aldık. Eve getirdim kasa çalışıyor fakat ekrana görüntü vermiyor. HDMI, DP, VGA tüm girişleri denedik olmadı. Ekran kartında bir sorun mu var diye başka sistemde denedik sorunsuz şekilde çalışıyor. RAM yerlerini vs değiştirdik yine aynı. Yardımcı olacak var mı acaba?
Sistem i5 9400F GTX 1660 Super

Çözüm
Monitörün kablosunu ekran kartına takıyorsunuz değil mi? Anakart üzerinden görüntü alamazsınız o işlemci ile.

Evet ekran kartına taktık.

RAM'lerin ve SSD'nin varsa hard diskin marka modeli nedir hocam?

DDR4 Corsair Vengeance LPX 8 GB.

Yolda sarsılma veya darbe gibi bir şey oldu mu? Ekran kartları genellikle çok hassastır.

Yok hocam zaten ekran kartını başka sistemde denedik sorunsuz çalışıyor.

Ekran. Kartina ait olan HDMI yerine tak. F serisi islemcilerde anakarttan görüntü. Gelmez.

Evet öyle yapıyoruz.

Ekran. Kartina ait olan HDMI yerine tak. F serisi islemcilerde anakarttan görüntü. Gelmez.

Evet öyle yapıyoruz.

Herkese selam. Arkadaşlar masaüstü PC aldım arkadaştan. Aldığımda hiçbir sorun yoktu, çalışıyordu. Test ederek aldık. Eve getirdim kasa çalışıyor fakat ekrana görüntü vermiyor. HDMI, DP, VGA tüm girişleri denedik olmadı. Ekran kartında bir sorun mu var diye başka sistemde denedik sorunsuz şekilde çalışıyor. RAM yerlerini vs değiştirdik yine aynı. Yardımcı olacak var mı acaba?
Sistem i5 9400F GTX 1660 Super.

Sorun çözüldü arkadaşlar. Sorun ramdeymiş. Farklı RAM alınca çalıştı.
Monitörün kablosunu ekran kartına takıyorsunuz değil mi? Anakart üzerinden görüntü alamazsınız o işlemci ile.

Evet ekran kartına taktık.

RAM'lerin ve SSD'nin varsa hard diskin marka modeli nedir hocam?

DDR4 Corsair Vengeance LPX 8 GB.

Yolda sarsılma veya darbe gibi bir şey oldu mu? Ekran kartları genellikle çok hassastır.

Yok hocam zaten ekran kartını başka sistemde denedik sorunsuz çalışıyor.

Evet öyle yapıyoruz.

Evet öyle yapıyoruz.

Sistem i5 9400F GTX 1660 Super.

Sorun çözüldü arkadaşlar. Sorun ramdeymiş. Farklı RAM alınca çalıştı.

Dosya Ekleri

• IMG_20220613_222710.jpg
    IMG_20220613_222710.jpg
    99 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı