Çözüldü i5 9400F ve RTX 2060 oyun sırasında "No Signal" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MPienaar13

Kilopat
Yer
İzmir
Öncelikle sistem özellikleriyle başlayayım;
RTX 2060 Ventus OC (11.11.2019 sıfır olarak aldım)
i5 9400F (11.11.2019 sıfır)
16 GB RAM (11.112019 sıfır)
Thermaltake 500W PSU (bir önceki PSU Cooler Master 460W)
Windows 10 orjinal.

Sorunum biraz garip aslında. Bilgisayarı çok zorlamayan oyunlarda mı oluyor diyeceğim, Knight Online ve ona benzer oyunlarda hatayı almıyorum. Saatlerce oynamama rağmen. Fakat NBA 2K20, Crysis 1, Heroes of the Storm'da oluyor sadece. Başka oyunları denedim. FIFA 20, AC Odyssey, Apex, CoD MW 2019, Division 2, Anthem, NBA Playgrounds 2, Detroit Become Human...

Saatlerce oynadım. Sıcaklık değeri normal 74 derece ve kullanım değerleri falan olması gerektiği gibi. Örnek olarak heroes of the Storm'da 65 derecelerde ekran kartı, işlemci kullanımı %30'larda en fazla 60 dereceyi görüyor, RAM kullanımı en fazla 6 GB. Sorun ekran kartında fakat yazılımsal mı donanımsal mı onu çözemedim.

Hatayı verince ekran görüntüsü aldım. Görüntü 1024x768 oluyor ve bu görüntü çıkıyor karşıma.

Ayrıca HDMI kablosu ekrana bağlı olan kısmı kırıldı fakat onu bant ile tutturdum.

Sorun yaratmıyor bence çünkü yaratsa diğer oyunlarda da yaratırdı.

Ben çözemedim.

En son servise göndereceğim şu olaylar yatıştığı gibi. Fakat şimdi sizlere de sorayım dedim.
Şimdi HDMI kablosu değiştirdim test ediyorum atmazsa sorun oradan kaynaklanıyor fakat çözüm önerilerinizi yazabilirsiniz.
HDMI kablosu da etki etmedi aynı şekilde kapandı. Anlamadığım şey neden daha yüksek grafikli oyunlarda olmuyor da Heroes of The Storm gibi oyunlarda oluyor.
DDU ile tamamen kaldırdım sürücüyü ve tekrar kurdum sonuç aynı.
CPU Stress test yaptım 30 dakika boyunca en fazla 68 dereceyi gördü görüntü gitmedi.
İşlemci, Ekran kartı, RAM stress testi yaptım ayrı ayrı, ve üçü birlikte yine atma olmadı.
Yeni Driver'ı sildim eski Driver'ı kurup öyle denedim sonuç yok.
Format attım sonuç yok.
2 Seçenek kaldı onları da pazartesi günü deneyeceğim ya ekran kartında sorun var ya da PSU.
Çözüldü - Ekran kartını değiştirdim RX 580 taktım sinyal gitmedi aynı şekilde RTX 2060'ı farklı bilgisayarda denedim onda da aynı şekilde sinyal gitmedi fakat tekrar taktığımda kartı nasıl oluyorsa görüntü gidiyordu ben de PSU değiştirdim Sharkoon SHP650 V2 aldım taktım sorun düzeldi.

Dosya Ekleri

• asdasd.jpeg
    asdasd.jpeg
    123,5 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı