i5 9400F ve RTX 2060 Tabanlı Sistem tavsiyesi

Anakartını 'Z' serisi bir anakart yaparsan belleklerini 3000 Mhz'de kullanabilirsin bence o parayı vermişken onu almayı dene.
İşlemcisi 9400F. Z serisi alması tamamen israf. OC yapmayacaksa 9600K veya 9600KF alınabilir ama. Intel'de anakarta yatırım yapmak iş yapmıyor sürekli soket değiştiriyorlar.

İşlemcisi 9400F. Z serisi alması tamamen israf. OC yapmayacaksa 9600K veya 9600KF alınabilir ama. Intel'de anakarta yatırım yapmak iş yapmıyor sürekli soket değiştiriyorlar.
Dediğine aynen katılıyorum soket yapısı değişiyor fakat '' Asus TUF B360-PLUS - 778 TL '' Vermek yerine bu anakartı alırım belleklerimi tam kapasite de kullanırım. ( O fiyat aralığı için geçerli bu tabi ki yoksa i5-9400f için B365 serisi orta seviye bir anakart alır geçerim.)

Hocam öncelikle RTX 2060 güçlü bir ekran kartı fakat o fiyata ben RX5700 aldım. İşlemci olarak darboğaz yapar ve ben RX 5700 ile R5 3600 kullanıyorum. RTX 2070 ile kapışacak bir ekran kartı, i5 9400 F daha düşük ekran kartları için tasarlanmış bir işlemcidir. Size tavsiyem 3. Nesil AMD destekli bir anakart alınız ve yanına RX 5700, Ryzen 5 3600 alarak çok daha ucuza çok daha iyi performans alabilirsiniz. Size anakart önerim ASUS TUF B450 GAMİNG PRO, Ram olarak 2x8 GB Dual ram en iyi seçenektir, umarım yardımcı olabilmişimdir, kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı