i5 9400F ve RTX 2070 sisteme PSU önerisi

Fenolftalein

Decapat
Sistem toplamaya niyetlendim, fazla bilgim yok bir konuda yardım alacağım sizden.
  • -Zotac RTX 2070 AMP Extreme ekran kartı
  • -i5 9400F işlemci
  • -250 GB 860 Evo SSD
  • 1 TB 7.2K HDD
  • -MSI MPG Z390 Gaming Plus anakart
  • -2x8 GB 3000 MHz RAM
  • -24 inch led monitor
Bu bileşenlere sahip bir bilgisayarın ihtiyacı olan *minimum* PSU nedir acaba? Yoksa 750 plus gold PSU almayı ben de biliyorum :)

500W ideal bir değer. Daha yüksek değerler, ileride yapılacak yükseltmeler için zemin hazırlar, bunun dışında bir avantajı olmaz.

Hocam 9400F yerine 9600K neden almadınız ? Anakart zaten Z serisi.
Aralarındaki fiyat farkına değemez diye diye düşündüm. İkiside üst düzey işlemciler 9600k birkaç tıktan fazla bir şekilde önde tabiki ama amacım üst düzey yazılımlar çalıştırıp cpunun sınırlarını zorlamak değil oyun oynamak için beni 3 4 yıl idare edecek bir işlemci istedim.

Aralarındaki fiyat farkına değemez diye diye düşündüm. İkiside üst düzey işlemciler 9600k birkaç tıktan fazla bir şekilde önde tabiki ama amacım üst düzey yazılımlar çalıştırıp cpunun sınırlarını zorlamak değil oyun oynamak için beni 3 4 yıl idare edecek bir işlemci istedim.

Aralarında ciddi performans farkı var. Eğer 2k çözünürlükte oyun oynayacaksanız sorun olmaz. Ancak 1080p için o işlemci şişer ve ekran kartınızdan verim alamazsınız. 650w bronze plus almanızı tavsiye ediyorum.

Aradaki fiyat farkına değerdi. sTOK HALDE %15 OC yapıldıktan sonra %30 fark var arada. Anakarta boşuna fazladan para vermişsiniz.

Aradaki fiyat farkına değerdi. sTOK HALDE %15 OC yapıldıktan sonra %30 fark var arada. Anakarta boşuna fazladan para vermişsiniz.
Neden işlemciye OC yapmalıyım peki?
Aralarında ciddi performans farkı var. Eğer 2k çözünürlükte oyun oynayacaksanız sorun olmaz. Ancak 1080p için o işlemci şişer ve ekran kartınızdan verim alamazsınız. 650w bronze plus almanızı tavsiye ediyorum.
Ekran kartımdan almak istediğim tek verim 144fps üzerinde kalması :)

Neden işlemciye OC yapmalıyım peki?

Ekran kartımdan almak istediğim tek verim 144fps üzerinde kalması :)

İnan bana çok zor. İşlemcini i5 9600k yapmanı öneriyorum. Aradaki farka gerçekten değecektir. Anladığım kadarıyla 1080p/144hz bir monitörden tam verim almak istiyorsun. 144hz için bu ekran kartı son derece uygundur. Ancak diğer bileşenlerin ile birlikte uyumlu güce sahip olmalı. Technopat tavsiyeler kısmına bakmanı öneriyorum. Orada bile rtx 2070 için ryzen 7 2700x veya i7 9700k tavsiye edilmiş. Bunu dikkate almanı önerir, en azından i5 9600k işlemci kullanmanı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı