İ5 9400F vs R5 1600

@EmreSunars ne oldu, kullandığın işlemciye çöp dedim diye mi hahaha attın? 11.500 TL'lik sistemde Ryzen 5 1600 alınmasına razıysan o senin sorunun.

İnternetteki testlerdedeki videolarını izlediğim için alırken aynı ikilemde bende kalmıştım internetteki testlere baktığımda 1600 AF daha iyiydi AF olarak değerlendirin çünkü R5 1600'lerin şu an hepsi AF modeldir.

İnternetteki testlerdedeki videolarını izlediğim için alırken aynı ikilemde bende kalmıştım internetteki testlere baktığımda 1600 AF daha iyiydi AF olarak değerlendirin çünkü R5 1600'lerin şu an hepsi AF modeldir.
Sorun zaten 9400F'den daha iyi olup olmaması değil. Aynı fiyata 11400F'Li sistem alınıyorken neden çöp, eski işlemcili bir sistem alınsın?

O hazır sistemdeki 1600'e 12nm yazmışlar evet dediğin gibi AF modelmiş. AE'ye göre daha iyi ama yine de kötü. Bu kadar para veriyorsun işlemcisi 1600AF. Kötü. 11400F sistem daha mantıklı.

Buyurun 4FPS için değmez 9400F kullanmak ama render için 1600 AF'ye değer.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun zaten 9400F'den daha iyi olup olmaması değil. Aynı fiyata 11400F'Li sistem alınıyorken neden çöp, eski işlemcili bir sistem alınsın?
Cidden bir insan, aynı fiyata tekli ve çoklu çekirdekte daha üstün olan 11400F'li sistem toplamak yerine neden 1600 AF seçsin ki. Sanırım bu fanboy konusunda zirve olabilir hocam.

Eğer bütçe biraz daha esnetilebilirse bu sistem iyiymiş. RTX 2060'lı olan da güzel istem ama 3060 için 1000 lira daha eklenebilir.

Edit: Gördüğüm kadarıyla yine stok eritme çabaları karışmış sisteme. Anakart değiştirme seçeneği yok. Düzeltiyorum ve önermiyorum :)

Eğer bütçe biraz daha esnetilebilirse bu sistem iyiymiş. RTX 2060'lı olan da güzel istem ama 3060 için 1000 lira daha eklenebilir.
Tek fanlı bir model için değer mi bilemiyorum ? Ama performans konusunda oldukça iyi bu sistem.

Geri
Yukarı