R5 1600 AF vs. i5-9400F

Bütçeniz ve anakartınız nedir? İkisi de farklı anakartlar için olan işlemciler. Eski nesil ürünleri çok tavsiye etmediğim için bütçe belirtmeniz daha doğru olur.
Sadece ikisi arasında bir seçim varsa benim tercihim Intel'den yana olurdu.

1600 AF. Şahsen 10100F yerine tercih etmediğim için pişmanım. Fakat alınacaksa kesinlikle B450 anakart şart. A seri anakart ile kullanmayın.
5600X+ gibi alternatiflere geçiş yapamayacağınız için pişmansanız biraz doğal gibi onun dışında özellikle oyun oynayan hiçbir 10100F sahibinin keşke 1600AF'yi alsaydım genel anlamda daha iyi bir oyun performans alabilirdim dediği de duyulmadı, i5-8400 gibi modeller karşısında da benzer şey geçerli mesela.

Hocam 9400F oyun için hala iyi 6/6 olmasına rağmen ama geleceğe yönelik mi kesinlikle değil. Bu size bağlı ben upgrade yapmam uzun süre derseniz 9400F alırdım.

5600X+ gibi alternatiflere geçiş yapamayacağınız için pişmansanız biraz doğal gibi onun dışında özellikle oyun oynayan hiçbir 10100F sahibinin keşke 1600AF'yi alsaydım genel anlamda daha iyi bir oyun performans alabilirdim dediği de duyulmadı, i5-8400 gibi modeller karşısında da benzer şey geçerli mesela.
RAM hızını 2666 MHz'den yükseğe ayarlayamıyorsun. İşlemciye OC yapamıyorsun. Dümdüz alıp oyun oynayacağım diyorsan Intel daha avantajlı. Fakat ben özgür soket yapısından ötürü R5 1600 AF seçmediğime pişmanım.

Geri
Yukarı