i5 9600K İçin Anakart ve Soğutucu Önerisi

İşlemciyi ısıtan tükettiği enerjidir. Intel TDP olarak 95 Watt demiş o işlemciye. Benim Ryzen'da 90 Watt civarında tüketiyor😀 Sıcaklık olarak çok fark olacağını sanmıyorum. Bu bütçeye alabileceğin en sağlam soğutmalardan birisi Freezer X124. 5 bakır ısı borusu var işlemciye doğrudan temas eden. Aşağdaki ürüne de bakabilirsin ayrıyeten.

Anakart olarak da ASRock Steel Legend olabilir.

Yurt dışından almak istemiyorum anakartı 350 tl bütçeye daha iyi soğutucu bulamazmıyız arkadaşlar

Overclock yapacaksanız mutlaka Z390 serisi almalısınız:

İşlemci soğutucusu:

Overclock yapacaksanız mutlaka Z390 serisi almalısınız:

İşlemci soğutucusu:

Soğutucu olarak Cooler Master Masterliquet lite 240mm sıvı soğutucu buldum 500 tl alıyımmı

Nanokatalog'u arayıp stokta var mı diye sorduktan sonra alttaki ürünü alman çok daha iyi olur. Stokta yoksa ürünün gelmesi çok uzun sürüyor Nanokatalog'da o yüzden ellerinde yoksa hiç uğraşma Z390 A Pro al istersen. Ben 27 gün beklemiştim anakartın gelmesi için. Geç geliyor ama güvenilir site.

Nanokatalog'u arayıp stokta var mı diye sorduktan sonra alttaki ürünü alman çok daha iyi olur. Stokta yoksa ürünün gelmesi çok uzun sürüyor Nanokatalog'da o yüzden ellerinde yoksa hiç uğraşma Z390 A Pro al istersen. Ben 27 gün beklemiştim anakartın gelmesi için. Geç geliyor ama güvenilir site.

O kadar bekleyemem kardeşim ya parçalar zaten 2 aydır kenarda bekliyor çürüyecekler artık :)

Yani aralarında ne kadar fark varki kardeşim çok büyük bi fark varmı performansa etki edicek ?
Aman aman bir fark yok. VRM soğutmaları çok daha etkili Tomahawk modelinde. İkisinde de kullanılan VRM'ler aynıdır büyük ihtimalle. Faz sayısı da aynı. BIOS'da fazladan bir iki ayar olabilir overclock için o kadar. Zaten 6 çekirdekli bir işlemcide gerek yok bu kadar üst düzey almaya. Ben saddece aynı fiyat diye önerdim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı