i5-9600K İçin Soğutucu Önerisi

yorgun1adam

Centipat
Yakın zamanda sistem toplayacağım.
Konu başlığında da belirttiğim gibi i5-9600k için bir soğutucu önerisi istiyorum.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

RGB istemezseniz aynı soğutucuyu 550 TL'ye bulabilirsiniz.

RGB istemezseniz aynı soğutucuyu 550 TL'ye bulabilirsiniz.

Tavsiyen için sağol.
Gece gece yordum seni.

Ne demek hocam. Bütçene uygunsa Corsair'i tavsiye ederim. Malzeme kalitesi açısından. Performans olarak birbirlerine yakınlar.

Corsairi bende almak isterdim fakat 680 lira biraz fazla bütçem belki daha yüksek olsaydı kaliteli olduğu için alabilirdim ama bütçeme en uygun olan işlemci soğutucusu Akasa Venom A20 olduğu için onu alacağım.
Önerin için tekrar teşekkür ederim.

Neden i5 9600k almayı düşünüyon ? Şuan en az 1800 TL flan i5 9600K üstüne Z serisi bir anakart en az 900-1000 TL flan. Üstüne 500 TL verip sıvı soğutma alacaksın.
Onun yerine Ryzen 7 3700x şuan 2350 TL flan fiyatlara bulunabiliyor. Üstüne 1200-1300 TL verip yeni nesil X570 bir anakart alırsın. Daha güçlü ve ileriye dönük daha yeni nesil bir sistem toplamış olursun. Sistem toplaman 1-2 ay daha sürecekse KDV indirimi veya KARA CUMA tarzı indirimleri kovalayıp çok daha uyguna Ryzen bir sistem kurabilirsin. Bence bir daha düşün.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı