i5 9600K için Soğutucu Önerisi

Bestoloch

Centipat
Başlıkta belirttiğim gibi bir süre overclock yapmadan kullanacağım. Oyunlarda 70 dereceyi geçirmeyecek hava soğutucu önerir misiniz? Olabildiğince ucuz olsun istiyorum. İlerleyen zamanlarda bütçem olursa güzel bir sıvı soğutma alıp overclock yapacağım. İtopya'da şöyle bir ürün gördüm;

Bu ürün bir süre yeterli olur mu?

Ben de şu an i5 9400F ve GTX 1060 3GB var. MSI Afterburner'dan değerlere baktığımda PUBG'de %60 işlemci kullanımı görünüyor görev yöneticisini açınca %80-90 işlemci kullanıyor görünüyor. Arka planda çalışan uygulamalarda %5 falan yiyor genelde ise %100 ve oyunumda bazen GPU kullanımı %50-60 seviyelerine düşüyor, çok kötü kasma hissi oluyor FPS 80-90 olsa bile. Birkaç ay sonra ekran kartı da değiştireceğim için bu işlemciyi seçtim. RTX 2060S veya üstü düşünüyorum.

Diğer bileşenlerim Corsair 2x8 16 GB 3200MHz RAM, Z370 ASUS Anakart, 450W Corsair vs PSU, Samsung 970 Evo SSD, Zalman Z3 Kasa

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşadığım sorun için başka bi konu açma gereği duymadım buraya ss'leri atıyorum.
Oyuna girdikten ilk 5-10 dakika hiçbir sorun olmuyor sistem stabil çalışıyor. Sonra bu sorun oluyor.
Fotoğrafları 20 kişi görüntülemiş neden kimse bişey yazmıyor?

Aşırı sessiz, beyazı arkadaşımda var.
Bütçemi aşıyor.
--

Dosya Ekleri

• asd1.PNG
    asd1.PNG
    601,9 KB · Görüntüleme: 95
  • asd2.jpg
    asd2.jpg
    217,5 KB · Görüntüleme: 87
  • asd 3.PNG
    asd 3.PNG
    674,1 KB · Görüntüleme: 96
  • asd 4.jpg
    asd 4.jpg
    232,8 KB · Görüntüleme: 85
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı