i5 9600K RTX 2070 Sistemin Anlık Takılma Sorunu

jok3box

Centipat
Öncelikle selamlar, aşağıda ve konu başlığında belirtmiş olduğum sistem ile birlikte elgato HD60s game capture card kullanıyorum ve sesi oyun bilgisayarımdan(fotoğraf ile belirtmiş olduğum özelliklerde) yayın bilgisayarıma voeceğimeter banana programı ile iletiyorum. Zaman zaman oyun oynarken 1 2 saniyeliğine donmalar meydana gelmeye başladı ve sonrasında hiçbir problem olmadan ya da hata vermeden sistem devam ediyor. Anakartım ile RAM'i compability ettiğimde seri numarasından uyumsuz gözüküyor ama sorunsuz şekilde kullandığımı düşünüyorum acaba bu anlık donmaların kaynağı bu olabilir mi ya da voeceğimeter banana programı sesi aynı anda 3 yere(Kulaklık / diğer PC elgato üzerinden / stereo hoparlör) ilettiği için anlık donmaya sebebiyet veriyor olabilir mi? Ama oyunlarda asla düşük FPS vs almıyorum gayet iyi sorunsuz şekilde oynayabiliyorum.

Ne yapsam çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.

TECNHO.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şimdi ne alaka diyeceksiniz ama PSU'nuzu değişebilir misiniz acaba? Bu sisteme o PSU hiç hoş değil çünkü. Bu arada 1080P i5-9600K RTX 2070'e işlemciye yüklenen oyunlarda darboğaz yapacaktır. Kasma sebebi büyük ihtimal o.
Hocam güç kaynağı ve SSD olayını biraz açarmısın sana zahmet
Usta bilgisayar boştayken ve yük altındayken tahmin edeceğin üzere aynı miktarda güç tüketmez. OSD ile izlemeni tavsiye ederim güç tüketimini. Yetip yetmediğini gözlemleyip kendin hesapla. OC yaptıysan normal seviyeye getir voltajı oyna dene. Normal oynuyorsan düzenli bir şekilde undervolt yap o şekilde dene. Droplar devam ederse PSU değildir. Ama donanımlar her zaman kağıt üstünde verilen verilere kusursuz bir şekilde uymazlar. Kullandığın SSD en ucuz SSD'lerden. Kalitesi ona göre. İşlemci ile konuşurken anlık gecikmeler yaşıyor olabilir. Varsa elinde fazladan bir SSD ya da iyi bir SSD birilerinden ödünç alabilirsen sistemine takıp denemeni tavsiye ederim. İstersen oyun esnasında video kaydı al OSD açıp. Düştüğü anlardan ve normal FPS aldığın anlardan kareler al at inceleyelim. Ama dediğim gibi biz buradan sadece izleyeceğin yolda tavsiyelerde bulunabiliriz sorununu yine kendin çözmek durumundasın.

Usta bilgisayar boştayken ve yük altındayken tahmin edeceğin üzere aynı miktarda güç tüketmez. OSD ile izlemeni tavsiye ederim güç tüketimini. Yetip yetmediğini gözlemleyip kendin hesapla. OC yaptıysan normal seviyeye getir voltajı oyna dene. Normal oynuyorsan düzenli bir şekilde undervolt yap o şekilde dene. Droplar devam ederse PSU değildir. Ama donanımlar her zaman kağıt üstünde verilen verilere kusursuz bir şekilde uymazlar. Kullandığın SSD en ucuz SSD'lerden. Kalitesi ona göre. İşlemci ile konuşurken anlık gecikmeler yaşıyor olabilir. Varsa elinde fazladan bir SSD ya da iyi bir SSD birilerinden ödünç alabilirsen sistemine takıp denemeni tavsiye ederim. İstersen oyun esnasında video kaydı al OSD açıp. Düştüğü anlardan ve normal FPS aldığın anlardan kareler al at inceleyelim. Ama dediğim gibi biz buradan sadece izleyeceğin yolda tavsiyelerde bulunabiliriz sorununu yine kendin çözmek durumundasın.
Öncelikle değerli ve açıklayıcı yorumun için teşekkür ederim. Ayrıca alt tab atarken, anlık ses gidiyor yani kulaklıktan ses gelmiyor alt tab işlemi bitince düzeliyor. Aynı bunun gibi mesela pubg oynarken settings e bastığım an 0.5 saniye donup öyle açılıyor. bunlarda ek bilgiler. Yayınlarımı tekrar izleyip o donma anlarının saniyelerini göndereceğim link ile birlikte, göz atabilirsen çok sevinirim. Saygılar

Öncelikle değerli ve açıklayıcı yorumun için teşekkür ederim. Ayrıca alt tab atarken, anlık ses gidiyor yani kulaklıktan ses gelmiyor alt tab işlemi bitince düzeliyor. Aynı bunun gibi mesela pubg oynarken settings e bastığım an 0.5 saniye donup öyle açılıyor. bunlarda ek bilgiler. Yayınlarımı tekrar izleyip o donma anlarının saniyelerini göndereceğim link ile birlikte, göz atabilirsen çok sevinirim. Saygılar
Teşekkürler. Evet öyle yaparsanız daha doğru bir sonuca ulaşabiliriz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı